Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Šťavnaté kuřecí kousky jako z fast foodu

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 45 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Šťavnaté kuřecí kousky jako z fast foodu - postup přípravy

Rádi si dopřáváte šťavnaté kuřecí kousky ve fast foodu? Až ochutnáte ty domácí, už nebudete chtít jiné! Díky snadnému receptu vykouzlíte božský pokrm, který se hodí nejen na oběd, ale i na večeři pro celou rodinu.

Ingredience pro:
4 porce

Základní ingredience

Obalování

Omáčka z kečupu

Omáčka ze saké

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Nejprve si připravte dochucovací omáčky. Začněte tou s kečupem. V menším rendlíku si smíchejte sladký kečup, cukr, sójovou omáčku, med, mletou červenou papriku, pastu z červeného pepře, lisovaný česnek a vše svařte na středním plamenu.
Poté hotovou omáčku přeneste do misky a nechte zchladnout. Druhý dip si připravíte obdobně. V menším hrnci svařte saké, česnek, sójovou omáčku, krupicový cukr, vodu a med. Hotovou omáčku rovněž přelijte do misky.

Ochucování kuřecích prsou

Dále si nakrájejte kuřecí prsa na tenčí filety a ty ochuťte v míse solí, mletým pepřem, sladkou mletou paprikou. Také k ingrediencím vsypte kukuřičný škrob, hladkou mouku a vše přelijte mlékem. Nyní si k ruce vezměte mělčí misku a do ní vsypte suroviny k obalování masa, tj. sůl, mouku a škrob.

Obalování kuřecích kousků, jejich smažení a servírování

V další fázi začněte kuřecí kousky obalovat v moučné směsi. Poté maso smažte ze všech stran dozlatova v rozpáleném slunečnicovém oleji. Před servírováním nechte kuřecí prsa okapat na papírových utěrkách.

Podávejte s připravenými omáčkami a čerstvým pečivem. Hodit se budou ovšem i hranolky. Přejeme vám dobrou chuť.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů