Jablečný koláč s pudinkem

i Zdroj fotografie: Dana Hanzlíčková
i Zdroj fotografie: Dana Hanzlíčková
i Zdroj fotografie: Dana Hanzlíčková
i Zdroj fotografie: Dana Hanzlíčková
i Zdroj fotografie: Dana Hanzlíčková
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
40 minut
NÁROČNOST
Snadná

Jablečný koláč s pudinkem - postup přípravy

Tento jablkový koláč voní domovem a krásnými vzpomínkami na dětství. Jeho vůně se bude linout po celém domě a možná přiláká i některého ze sousedů na návštěvu s talířkem v ruce. Tento recept podle paní Dany Hanzlíčkové prostě musíte vyzkoušet.
1. KROK

Změklé máslo nebo tuk na pečení vyšlehejte s cukrem a vejcem dohladka. Přidejte 4 až 6 polévkových lžic mléka, prosátou hladkou mouku s práškem do pečiva a vypracujte hladké a kompaktní těsto. Rozdělte ho na dvě poloviny, zabalte je do fólie a vložte na 30 minut do lednice.

2. KROK

Mezitím připravte pudinkovou náplň. Trochu mléka nalijte do skleničky nebo menší misky, rozmíchejte v něm pudinkový prášek a cukr dohladka. Zbylé mléko nalijte do rendlíku a na sporáku jej přiveďte k varu. Když začne vřít, za stálého míchání do něj vlijte rozmíchaný pudink s cukrem a pokračujte v míchání a vaření, dokud pudink nezhoustne. Poté jej odstavte ze sporáku a nechte ho trochu zchladnout. Čtyři větší jablka nebo pět menších zbavte jádřinců a nakrájejte na tenké plátky.

3. KROK

Z lednice vyndejte první polovinu těsta a vyválejte z ní plát o velikosti vašeho plechu na pečení. Plech vytřete tukem nebo vyložte pečicím papírem a vložte do něj první plát těsta. Na něj nalijte zchladlý pudink a rozetřete ho do rovnoměrné vrstvy. Na pudink vyskládejte jablka, posypejte je podle chuti skořicí nebo skořicovým cukrem a navrch položte druhou polovinu těsta rozválenou na stejně velkou placku, kterou po celé ploše rozpíchejte vidličkou.

4. KROK

Plech s koláčem vložte do trouby rozehřáté na teplotu 180 °C a pečte ho asi 40 minut, dokud na povrchu krásně nezezlátne. Po dopečení nechte koláč vychladnout, posypejte ho moučkovým cukrem, nakrájejte ho na kostky a podávejte.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 79 hlasů
Nahlásit chybu
106 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt