Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Jedlé čokoládové dekorace

Jedlé čokoládové dekorace - postup přípravy

Pokud jste člověk kreativní a rádi experimentujete při pečení sladkých dobrot, jistě oceníte pár skvělých nápadů, díky kterým připravíte čokoládové dekorace. S nimi získají vaše zákusky doslova vznešený vzhled!

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Připravte se, začínáme! Vybírat můžete hned z několika senzačních nápadů, jak zákusky, zmrzlinu a jiné dobroty vyšperkujete k dokonalosti. Zde jsou:
  • Čokoládový kelímek na marshmalow: k tomu budete potřebovat obyčejnou sklenici, kousek pečícího papíru a také samozřejmě mléčnou nebo hořkou čokoládu v roztaveném stavu (umístěnou v cukrářském sáčku). Pak už je to jednoduché. Cukrářských sáčkem hustě postříkáte dno a také strany nádoby a čokoládu necháte zcela zatuhnout na chladném místě. Po vyjmutí sklenice získáte velmi originální kelímek na jakékoliv bonbony.

  • Originální čokoládová mísa na popcorn: chcete se před návštěvou blýsknout? Pak připravte mísu z čokolády a popcornu právě na popcorn. Zní to podivně, ale je to vlastně snadné. Do velké mísy nasypte neochucený máslový popcorn, zatěžkejte ho uprostřed středně velkou mísou a přelijte mléčnou čokoládou. Takto dejte vše tuhnout do lednice na několik hodin. Nakonec z mísy výtvor vyjměte a naplňte třeba popcornem čokoládovým.

Další skvělé nápady na dekorace z čokolády

Vytvořte si třeba dokonalý stojan na cukroví z hořké čokolády. K tomu potřebujete středně velkou mísu, kus pečícího papíru, cukrářský sáček naplněný rozpuštěnou čokoládou a pak už postačí jen trocha té šikovnosti. Mísu obraťte dnem vzhůru a položte na ní kus pergamenu. Na něj nastříkejte po celé délce čokoládu a dejte tuhnout. Tak získáte jakýsi oblouk (korpus na stojan). Podstavu pak uděláte tak, že čokoládou připevníte doprostřed oblouku čtyři čokoládová kolečka.

Také úžasné čokoládové nápisy ozvláštní váš zákusek. Připravili jste dort na narozeniny a chtěli byste ho doplnit o jméno oslavence? I to lze udělat z čokolády. Potřebujete širší mísu se studenou vodou a cukrářský sáček s rozpuštěnou čokoládou. Tím následně kreslíte písmena do vody, a nakonec umisťujete na dort.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů