Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Křehké jablečné rohlíčky s vanilkou a skořicí

4,1
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Křehké jablečné rohlíčky s vanilkou a skořicí - postup přípravy

Velmi chutným dezertem na každodenní i slavnostní stůl mohou být křehké rohlíčky naplněné jablky s vanilkou a skořicí. Těsto na ně není složité a jejich upečení zabere jen asi čtvrt hodiny.

Ingredience pro:
1 plech
+ -

Na těsto

Na náplň

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Jablka oloupejte, zbavte jádřince a nastrouhejte je na hrubém struhadle. Na pánvi rozpusťte máslo, poté na ni dejte jablka, cukr, skořici a med. Vše několik minut smažte, dokud jablka nezměknou a neodpaří se z nich šťáva.

2. KROK

Do zadělávací mísy dejte cukr, vanilku (jde použít i esence nebo vanilkový cukr), sůl a vejce a prošlehejte metlou. Pak přidejte mléko a nakonec přišlehejte rozpuštěné máslo.

3. KROK

Do mísy se směsí dejte část mouky a prášek do pečiva a vymíchejte těsto. Mouku přidávejte postupně. Nakonec těsto zpracujte rukou, dokud nebude hladké a vláčné.

4. KROK

Těsto rozpulte a z každé půlky vyválejte kruhovou placku silnou 2 až 3 milimetry. Kolečkem na pizzu ji rozdělte na 8 částí a do každé blíže ke špičce udělejte 3 zářezy. Na širší konec dejte trochu náplně a srolujte těsto ke špičce.

5. KROK

Vzniklé rohlíčky dejte na plech vyložený pečicím papírem. Vložte plech do předem vyhřáté trouby na 180 °C a pečte rohlíčky zhruba 15 až 20 minut. Po vychladnutí je posypejte trochou moučkového cukru.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Ricette dolce facili

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů