Mřížkovaný linecký koláč s marmeládou

ČAS PŘÍPRAVY
45 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Mřížkovaný linecký koláč s marmeládou - postup přípravy

Z chutného máslového těsta můžete upéct koláč hned s několika druhy marmelád. Díky tomu, že je krásně zdobený, se navíc hodí i ke slavnostnějším událostem.
1. KROK

Do mísy dejte mouku a změklé máslo a rukama zpracujte jakousi drobenku. Poté přidejte moučkový cukr, vanilkový cukr a 2 vejce a zpracujte hutné lesklé těsto. Dejte ho zabalené ve fólii na 30 minut do lednice.

2. KROK

Plech vyložte pečicím papírem. Na pomoučněném válu rozválejte těsto na placku větší, než je daný plech. Pak ho dejte na plech, odkrájejte z něj přečnívající okraje a opět z nich udělejte kouli těsta. To rozválejte na placku a nakrájejte kolečkem na pizzu na dlouhé pruhy těsta. Z nich udělejte na koláči mřížku. Do vzniklých čtverců poté dejte marmeládu (můžete použít více druhů a dát do každého jinou, záleží na vás).

3. KROK

Zbytky těsta rozválejte a co nejmenším vykrajovátkem z něj vykrájejte libovolné vzory. Rozšlehejte žloutek a potřete jím pruhy těsta tvořící mřížku. Pak na ně nalepte vykrájené kousky těsta, které rovněž potřete žloutkem. Vložte plech do předem vyhřáté trouby na 180 °C a pečte koláč 30 minut.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 303 hlasů
Nahlásit chybu
99 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt