Jednoduchý a chutný jogurtový dort bez mouky

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
45 minut
NÁROČNOST
Snadná

Jednoduchý a chutný jogurtový dort bez mouky - postup přípravy

Pečený tvaroh je chutný. Pečený jogurt je ale ještě mnohem lepší. Tento dokonalý dezert ocení zejména děti, nepohrdnou jím ale ani dospělí. Podle chuti jej pak můžete i různě ozvláštnit dalšími přísadami, jako jsou třeba kousky barevného ovoce.
1. KROK

Do hluboké misky vyklopte jogurt a oslaďte jej podle chuti cukrem. Pokud máte rádi vanilkovou příchuť, neváhejte do směsi přidat vanilkový cukr. Jestliže máte rádi skořici, přidejte skořicový cukr. Jogurt společně s cukrem pak v míse velmi dobře promíchejte buďto ručně metličkou, anebo elektrickým šlehačem, s nímž je práce o poznání rychlejší a snazší.

2. KROK

K oslazenému jogurtu vyklepněte čtyři vajíčka a znovu důkladně zamíchejte, abyste vajíčka důkladně zapracovali a získali homogenní směs. K té pak přisypejte bramborový škrob a dalších pět až deset minut pokračujte v míchání.

3. KROK

Připravte si formu, plech či zapékací misku a vystelte ji pečicím papírem, který předem namočte do vody a důkladně zmačkejte, aby bylo možné jej snáze tvarovat a pečlivě jím obložit stěny formy. Pak do ní nalijte připravenou jogurtovou směs. Formou pak otáčejte a mírně jí poklepávejte o pracovní plochu, dokud se rovnoměrně nerozlije po celé ploše formy a povrch nezůstane rovný.

4. KROK

Předehřejte troubu na 160 až 170 stupňů Celsia. Vložte formu s jogurtovou směsí a pečte ji po dobu kolem 30 až 50 minut. Pravidelně přitom dort v troubě kontrolujte, aby se nespálil.

5. KROK

Poté, co povrch dezertu zezlátne, vyndejte ho z trouby ven, nechte ho 15 až 20 minut vychladnout a můžete dobrotu podávat.

6. KROK

Tajný tip: Pokud chcete, můžete recept ozvláštnit tak, že třeba vytvoříte mramorování. Za tím účelem rozdělte jogurtovou hmotu na dvě poloviny, přičemž jednu z nich smíchejte s kakaovým práškem, popřípadě s nějakou ovocnou zavařeninou, kterou předem vyšlehejte do tekutější konzistence.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 412 hlasů
Nahlásit chybu
65 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt