Vanilkové mléčné pohárky s karamelovým přelivem

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
minut
ČAS VAŘENÍ
45 minut
NÁROČNOST
Snadná

Vanilkové mléčné pohárky s karamelovým přelivem - postup přípravy

Jen mléko a cukr. To jsou základní suroviny celé řady úspěšných dezertů a pohárků, které se v poslední době vyhřívají na výsluní kulinářské popularity. Ať už v kombinaci s čokoládou nebo ovocem, vždy chutnají báječně a navíc jsou neotřelé a originální. Dnes vám představíme dezert z mléka, který je ozdobený karamelovým přelivem, což je nedostižná kombinace, která snad nikdy nevyjde z módy.

Máslo rozpusťte na mírném ohni v rendlíku, přidejte do něj hladkou mouku a za intenzivního míchání ji osmahněte dozlatova.
Tenkým pramínkem pak přilévejte do směsi mléko a metličkou ho důkladně rozmíchejte s osmaženou moukou.

Do hotového bešamelu nasypejte 80 gramů cukru, přidejte lžičku vanilkové esence a vařte, dokud směs nezhoustne na konzistenci hustého pudinku. Pak odstavte z kamen.

Hotový mléčný pudink nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Pak krém přelijte do misky nebo do jednotlivých pohárků a vložte do lednice asi na půl hodiny vychladnout a ztuhnout.

Zatímco se mléčný pudink chladí, připravte karamelový topping. Do misky nasypejte kukuřičný škrob, přilijte k němu 200 mililitrů vody a důkladně rozmíchejte.

Na kamnech rozehřejte suchou pánev, na niž na mírném ohni nechte rozpustit 90 gramů cukru na krásnou zlatavou karamelovou substanci.

Přilijte do karamelu 100 mililitrů vody, promíchejte a přidejte rozpuštěnou škrobovou kompozici. Nepřetržitě zahřívejte a míchejte, dokud karamel nezhoustne.

Hotový karamel odstavte z kamen a ihned jím zalijte povrch vychlazeného mléčného krému v pohárcích nebo v misce a vraťte zpátky do ledničky na další půlhodinu vychladit a ztuhnout.

Lahodné mléčné pohárky s karamelovým přelivem podávejte chlazené během horkých letních dnů jako náhradu kupovaných zmrzlin a nanuků, případně touto dobrotou můžete dozdobit i sváteční či slavnostní tabuli.

Dobrou chuť.

Galerie

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 294 hlasů
Nahlásit chybu
93 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt