Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kinder bueno cukroví s jemným krémem

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 25 minut
čas vaření Vaření: 18 minut

Kinder bueno cukroví s jemným krémem - postup přípravy

Pokud jste milovníky čokolády Kinder bueno, tento recept na originální vánoční cukroví vás jistě osloví. Cukroví se chuťově této čokoládě velmi blíží a jeho příprava není nijak složitá.

Ingredience pro:
20 kusů
+ -

Těsto

Náplň a poleva

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Do mísy vsypte mouku s cukrem, přidejte vanilkový cukr a změklé máslo s vejcem. Z těchto ingrediencí vytvořte těsto, které zabalte do potravinové fólie a dejte na minimálně 1 hodinu do lednice.

Tip: Skvělé je, když máte možnost nechat těsto v lednici přes noc, ale není to nutné.

2. KROK

Následně těsto rozbalte, znovu prohněťte a vyválejte ho na výšku přibližně 0,5 cm. Z těsta vykrojte velkým a malým vykrajovátkem kroužky tak, jak je uvedeno ve videu. Větší a menší kolečka dejte zvlášť na plechy vyložené pečicím papírem.

3. KROK

Kolečka s otvorem pečte v předehřáté troubě na 170 °C po dobu 8 minut, kolečka bez otvoru pečte 10 minut. 

Poznámka: Cukroví nesmí být úplně hnědé. Proto, až začne růžovět, vyndejte plechy z trouby.

4. KROK

Jakmile je cukroví upečené, nechte jej vychladnout a kolečka s otvorem přelijte čokoládovou polevou. Kolečka bez otvoru potřete krémem z lískových ořechů. Následně kolečka s krémem přikryjte kolečky s otvory a čokoládovou polevou.

5. KROK

Tip: Nechcete-li použít kupovanou čokoládovou polevou, vytvořte si ji sami tak, že rozpustíte a smícháte dohromady 100 g čokolády, 2 lžíce másla a 1 lžíci oleje. Krém z lískových ořechů zakoupíte v prodejnách s potravinami nebo v obchodech se zdravou výživou.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: CookBakery

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů