Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Koláčky s tvarohem a borůvkami

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 35 minut

Koláčky s tvarohem a borůvkami - postup přípravy

Z vláčného kynutého těsta můžete upéct kouzelné malé koláčky s tvarohem, borůvkami (či jiným ovocem) a sypané drobenkou. Recept nám poskytla paní Lenka Sedláčková.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Těsto

Náplň

Drobenka

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Do zadělávací mísy nalijte vlažné mléko, přidejte cukr a rozdrobte droždí. Zamíchejte a několik minut počkejte, dokud nevzejde kvásek.

2. KROK

Přidejte vejce, rozpuštěné máslo, polohrubou a hladkou mouku. Rukama nebo robotem vypracujte hladké a nelepivé těsto a nechte ho asi hodinu kynout přikryté utěrkou.

3. KROK

Během kynutí si připravte drobenku. Smíchejte na talíři mouku, změklé máslo a krupicový cukr a vše mněte tak dlouho prsty, dokud nezískáte homogenní, avšak stále sypkou směs. Na tvarohovou náplň smíchejte tvaroh s cukrem a vanilkovým cukrem podle chuti a přidejte jedno vejce.

4. KROK

Z těsta odeberte kousky podle toho, jak chcete mít koláčky velké. Udělejte z něho kulatou placičku s prohlubní uprostřed, dovnitř dejte tvaroh a pár borůvek a posypejte drobenkou.

5. KROK

Dejte je na plech vyložený pečicím papírem a nechte ještě asi 10 minut kynout. Vložte plech s koláčky do předem vyhřáté trouby na 180 °C a pečte je, dokud nebudou mít zlatavé okraje.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů