Kynuté buchty plněné borůvkami a brusinkami

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
140 minut
ČAS VAŘENÍ
25 minut
NÁROČNOST
Snadná

Kynuté buchty plněné borůvkami a brusinkami - postup přípravy

Kynuté těsto je skvělý materiál na pečení. Snadno se s ním pracuje a buchty z něj jsou jedna radost. Když k němu připočtete borůvky a brusinky, získáte neskutečnou dobrotu, ke které se rádi a s láskou budete vracet. Pokud jste už někdy pekli ovocné buchty, možná jste se už setkali s problémem, že šťáva z nich vytéká ven a připaluje se na plechu. K tomu vám poradíme, jakým způsobem s ovocem před pečením pracovat a na jakou teplotu je vhodné je péct.

Do misky nalijte 100 mililitrů teplého mléka a rozdrobte do něho droždí. Přidejte 25 gramů cukru, 50 gramů mouky a sůl, promíchejte, zakryjte misku čistou utěrkou a nechte asi 30 minut pracovat, aby se aktivovaly kvasinky.
Do misky rozklepněte 3 vajíčka a přimíchejte k nim 50 gramů cukru a rostlinný olej. Metlou všechno důkladně promíchejte a lehce vyšlehejte a pak tuto směs přimíchejte k aktivovanému kvásku. Promíchejte, přidejte ještě 300 mililitrů mléka a 500 gramů mouky a zadělejte husté těsto. Pak přidejte dalších 100 gramů mouky a rukama těsto dohněťte do hladké a elastické konzistence. Celý jeho povrch potřete rostlinným olejem, vložte ho do mísy, přikryjte utěrkou a nechte kynout asi hodinu, aby zdvojnásobilo svůj objem.

Mezitím připravte ovocnou náplň. Pokud máte borůvky a brusinky mražené, musíte je nejprve rozmrazit a slít veškerou šťávu, které během toho pustily. Pokud používáte čerstvé, omyjte je a osušte a odstraňte stopky. V obou případech ovoce nasypejte do misky a přidejte k nim 100 gramů cukru a polévkovou lžíci škrobu a promíchejte.

Vykynuté těsto vyklopte na vál, prohněťte ho rukama a rozdělte asi na 18 až 20 kusů. Každý z nich rukama vytáhněte, doprostřed vložte lžíci náplně a těsto opět uzavřete a zamačkejte, aby se nerozbalovalo. Hotové buchtičky vyložte na plech vyložený pečicím papírem a nechte 15 až 20 minut kynout.

Mezitím si můžete rozehřát troubu na 180 °C.

Když buchtičky vykynou, vyklepněte do misky poslední vajíčko a rozšlehejte ho vidličkou. Vajíčkem pak pomažte povrch všech vykynutých buchtiček a vložte je do trouby péct na 20 až 25 minut.

Před podáváním nechte buchty zchladnout a pocukrujte je moučkovým cukrem.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 99 hlasů
Nahlásit chybu
135 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt