Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kuřecí závitky na másle s rajčatovou omáčkou

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 60 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Kuřecí závitky na másle s rajčatovou omáčkou - postup přípravy

Kuřecí maso je velmi populární i pro jednoduchou přípravu. Komu dochází inspirace na originální úpravu, tomu přijde vhod tento zajímavý recept na chutně ochucenou drůbež připravenou na másle.

Ingredience pro:
6 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Jako první se připraví kuřecí prsa. Maso je třeba očistit a odblanit a následně nakrájet na tenké plátky. Ty se následně ještě naklepou, díky čemuž budou mnohem tenčí a také větší, což umožní snadnější balení.
Dochucení masa

Nachystané naklepané kuřecí plátky je třeba dochutit. Stačí je z obou stran posolit, opepřit a dále také posypat sladkou paprikou. V této fázi se fantazii meze nekladou a tak není problém použít také různé bylinky, nebo kořenící směsi.

Příprava rolek

Ochucené kuřecí maso je možné začít plnit. Jako první na každý plátek masa přijde plátek sýra. Poté se přidá také plátek šunky a dále i plátek rajčete. Opět platí, že i tady je prostor pro kreativitu, jak pokud jde o různé druhy sýrů, tak salámů.

Na pánev s rozehřátým máslem

Žádné smažení na oleji, ale pěkně na másle. To postupně rozpusťte na pánvi. Mezi tím si připravíte rolky, které stačí jednoduše zabalit. Aby držely tvar, použijte dřevěné párátko. Díky němu zajistíte, že náplň zůstane na svém místě.

Rolky jednu vedle druhé vložte na pánev s rozpuštěným máslem a opékejte. A to pozvolna, aby se máslo příliš nepřipékalo. Po prvních několika minutách pečení přiklopte pokličkou a započněte proces dušení závitků. Poté stačí otočit a dopékat i z druhé strany. Následně opět chvíli poduste.

Příprava omáčky

Přímo do pánve, kde se ještě pečou závitky, nalijte rajčatový protlak. Spojí se se vzniklým výpekem a bude základem chutné rajčatové omáčky. Pro dochucení nezapomeňte na trochu soli a trochu černého pepře. Následně opět chvíli duste a poté odkryjte pokličku.

Zapečte sýrem

Kuřecí závitky se blíží do finále. Nyní použijte strouhaný sýr, který naneste v dostatečném množství na každý ze závitků. V tuto chvíli vložte celou pánev do trouby rozehřáté na 180 stupňů Celsia. Při této teplotě pečte 10 – 20 minut, aby došlo k rozpuštění sýru. Po vyjmutí z trouby posypte petrželkou a kuřecí závitky na másle, s rajčatovou omáčkou, můžete servírovat.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů