Lahodné nepečené košíčky z čokoládového pudinku bez želatiny

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Lahodné nepečené košíčky z čokoládového pudinku bez želatiny - postup přípravy

Pouze tři ingredience a pět minut času. Jen to je potřeba k tomu, abyste uvařili neskutečně lahodný dezert v podobě mléčných košíčků s příchutí čokolády. Jsou krásné na pohled a nebesky lahodné na ochutnání. Tyto košíčky jsou ideální rychlý dezert pro děti, hodí se ale i jako pohoštění pro přátele, kolegy či na domácí party.
1. KROK

Do menšího kastrůlku nalijte studené mléko. Vsypte do mléka v kastrůlku zhruba tři vrchovaté polévkové lžíce kukuřičného škrobu a důkladně ho metličkou vyšlehejte tak, aby se v mléce úplně rozpustil a nezanechal hrudky. Postavte kastrůlek na kamna a na středním plameni mléčnou směs zahřívejte, dokud se nepřiblíží k bodu varu.

2. KROK

Dvě tabulky mléčné čokolády rozbalte z obalu a rozlámejte je na co nejmenší kousky. Dělejte to ideálně přímo nad zahřívajícím se kastrůlkem s mléčnou směsí, abyste nepřišli ani o jediné zrníčko čokolády. Když je nalámaná, vhoďte čokoládu do horkého mléka a metličkou bez ustání míchejte, dokud se čokoláda nezačne rozpouštět a směs nezačne vřít a houstnout do konzistence pudinku.

3. KROK

Připravte si nejlépe silikonové košíčky s vroubkovaným okrajem (popřípadě jakoukoliv jinou formu na muffiny, anebo pudink nalijte přímo do malých mističek, ve kterých budete dezert rovnou podávat) a rozdělte do nich čokoládový pudink tak, aby dosahoval až k okraji a urovnejte jeho povrch do roviny.

4. KROK

Nechte čokoládové košíčky zchladnout na pokojovou teplotu a pak je vložte alespoň na půl hodiny do lednice, aby úplně vystydly. Pak košíčky opatrně vyklopte z formiček na talíř a podávejte. Pokud chcete, můžete jejich povrch zasypat třeba strouhaným kokosem, barevným cukrářským zdobením či nastrouhanou mléčnou či bílou čokoládou. Můžete si také připravit smetanovou čokoládovou polevu, kterou přelijete povrch hotových pudinkových košíčků. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 186 hlasů
Nahlásit chybu
89 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma
Dezerty, moučníky, sladkosti
Nejjednodušší jemný dezert z kondenzovaného mléka a smetany
0 hlasů
10 minut
17 minut
Hlavní chody
2 recepty na vepřové maso zapečené s bramborem
0 hlasů
minut
minut
Dezerty, moučníky, sladkosti
Podzimní jogurtová bábovka s jablky a rozinkami
1 hlasů
20 minut
40 minut
Dezerty, moučníky, sladkosti
Jemný koláč s jablkovou náplní ochucenou skořicí a hřebíčkem
0 hlasů
40 minut
35 minut

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty