Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Lískooříškové nepečené kuličky

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 40 minut

Lískooříškové nepečené kuličky - postup přípravy

Snadné nepečené cukroví můžete připravit třeba z oplatek a lískových oříšků. Je jen z 5 ingrediencí, příprava zabere pouze krátkou chvíli a na stole se bude skvěle vyjímat.

Ingredience pro:
1 porce
1. KROK

Lískooříškové oplatky dejte do mixéru a rozmixujte je na nejjemnější směs. Pak je dejte do mísy a přidejte k nim trochu slazeného kondenzovaného mléka. Pečlivě směs promíchejte rukama. Poté zkuste, jak je těsto hutné. Mělo by dobře držet pohromadě. Pokud se směs rozpadá, přidejte ještě trochu kondenzovaného mléka a pokračujte, dokud nebude těsto perfektní.

2. KROK

Do cukrářského pytlíku si dejte několik lžic lískooříškové pomazánky, třeba Nutelly. Budete potřebovat malý otvor. Vezměte kus těsta, udělejte v ruce kulatou placičku, doprostřed dejte jeden pražený lískový ořech a přidejte k něm trochu pomazánky. Zabalte náplň do těsta a udělejte kuličku. Ty pak dejte na 5 minut do mrazáku.

3. KROK

Ve vodní lázni rozehřejte hořkou čokoládu. Do ní pak přisypejte na jemno nasekané lískové ořechy, Poté do ní kuličky namočte, dejte je okapat na mřížku a pak na 10 minut ztuhnout do lednice.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů