Lískooříškové nepečené kuličky

ČAS PŘÍPRAVY
40 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Lískooříškové nepečené kuličky - postup přípravy

Snadné nepečené cukroví můžete připravit třeba z oplatek a lískových oříšků. Je jen z 5 ingrediencí, příprava zabere pouze krátkou chvíli a na stole se bude skvěle vyjímat.
1. KROK

Lískooříškové oplatky dejte do mixéru a rozmixujte je na nejjemnější směs. Pak je dejte do mísy a přidejte k nim trochu slazeného kondenzovaného mléka. Pečlivě směs promíchejte rukama. Poté zkuste, jak je těsto hutné. Mělo by dobře držet pohromadě. Pokud se směs rozpadá, přidejte ještě trochu kondenzovaného mléka a pokračujte, dokud nebude těsto perfektní.

2. KROK

Do cukrářského pytlíku si dejte několik lžic lískooříškové pomazánky, třeba Nutelly. Budete potřebovat malý otvor. Vezměte kus těsta, udělejte v ruce kulatou placičku, doprostřed dejte jeden pražený lískový ořech a přidejte k něm trochu pomazánky. Zabalte náplň do těsta a udělejte kuličku. Ty pak dejte na 5 minut do mrazáku.

3. KROK

Ve vodní lázni rozehřejte hořkou čokoládu. Do ní pak přisypejte na jemno nasekané lískové ořechy, Poté do ní kuličky namočte, dejte je okapat na mřížku a pak na 10 minut ztuhnout do lednice.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 687 hlasů
Nahlásit chybu
136 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt