Sváteční kuřecí salát

ČAS PŘÍPRAVY
25 minut
ČAS VAŘENÍ
40 minut
NÁROČNOST
Snadná

Sváteční kuřecí salát - postup přípravy

Dobrý salát se vždy hodí, a to třeba i na vánoční či silvestrovský stůl. Pokud si trochu vyhrajete s jeho servírováním, bude lahodit i očím.
1. KROK

Uvařte si kuřecí stehna do měkka. (Pokud nemáte rádi stehna, použijte místo nich 2 kuřecí prsa.) Stejně tak uvařte vejce natvrdo. Nakrájejte si cibuli na čtvrtkolečka. V míse smíchejte vodu, ocet a cukr a do tohoto připraveného nálevu cibuli naložte na hodinu až hodinu a půl.

2. KROK

Až stehna vychladnou, sundejte z nich kůži a odstraňte všechny kosti. Pak maso nakrájejte na malé kousky, dejte je do mísy, přidejte 2 lžíce majonézy a podle chuti vše dosolte. Lák z cibule slijte. Tvrdý sýr nastrouhejte na hrubém struhadle a stejně tak vejce natvrdo. Rajčata nakrájejte na malé kostky. Do cukrářského sáčku si poté připravte trochu majonézy.

3. KROK

Do servírovací mísy dejte na dno polovinu masa. Na něj rozložte cibuli a naneste trochu majonézy. Na ni dejte polovinu sýra a opět majonézu. Poté do mísy navrstvěte vejce a na ně druhou polovinu masa, kterou posypejte zbytkem sýra. Navrch dejte trochu majonézy a tu zasypejte nakrájenými rajčaty. Poté můžete servírovat.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 250 hlasů
Nahlásit chybu
129 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt