Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Luxusní nepečený Snickers dort

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 50 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Luxusní nepečený Snickers dort - postup přípravy

Zapomeňte na tradiční dorty a vyzkoušejte si nepečenou sladkou pochoutku à la Snickers plnou křupavých arašídů s krémem. Jedná se neuvěřitelný zážitek pro vaše chuťové buňky.

Ingredience pro:
1 kus
+ -

Na formu

Na sušenkovou hmotu

Na krém

Na karamel

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Den před výrobou dortu nalijte do obdélníkové formy s obsahem maximálně 1 litr (asi 900 mililitrů) vody, dejte do ní dvě lžíce z protilehlých stran a nechte přes noc zmrznout.

2. KROK

Poté nasekejte mandle na malé kousky. Poté rozlámejte čokoládu na kousky a dejte ji do hrnce. Za stálého míchání rozpusťte čokoládu a přidejte nasekané mandle. Pomocí lžic vyndejte led z formy, obraťte ho vzhůru nohama a rovnoměrně na něj nalijte rozpuštěnou čokoládu. Ta ztuhne a vytvoří čokoládovou formu.

3. KROK

Křehké sušenky rozlámejte, rozmixujte je na drobnou drť a přidejte k nim rozpuštěné máslo. Dobře promíchejte. Do mísy dejte smetanový sýr, smetanu ke šlehání a slazené kondenzované mléko. Směs rozmixujte nebo vyšlehejte, aby se vytvořil krém. Poté ho dejte do cukrářského sáčku.

4. KROK

Na karamel dejte do hrnce cukr, sůl a vodu a nechte vařit, dokud cukr nezkaramelizuje. Přidejte máslo a míchejte. Postupně přilévejte smetanu a nakonec přidejte arašídy. Nechte směs vychladnout v misce.

5. KROK

Na dno čokoládové formy dejte polovinu karamelu a rozprostřete ho. Na něj naneste polovinu krému a na krém položte polovinu sušenkové směsi. Směs přiměřeně upěchujte. Poté opakujte postup s karamelovou vrstvou, krémem a sušenkovou směsí. Formu překlopte, aby stála na sušenkové směsi, a můžete podávat.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Zdravé a chutné

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů