Moderní palačinka à la Velvet

i Zdroj fotografie: Kateřina Kaštanová
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
5 minut
NÁROČNOST
Snadná

Moderní palačinka à la Velvet - postup přípravy

Palačinky jsou univerzální plocha pro nejrůznější kulinářské tvoření a ozdoby. Přesně takto ji využila paní Kateřina Kaštanová pro zužitkování zbylého krému z dortu Red Velvet a vzniklo nádherné dílo, o recept na něž se s námi podělila.
1. KROK

Smíchejte mléko, vejce, cukr, sůl a hladkou mouku na polotekuté těsto. V pánvi rozpalte trochu přepuštěného másla a palačinky na něm osmahněte z obou stran, dokud lehce nezezlátnou. Po dosmažení je vyskládejte na sebe do štosu a uchovejte v teple až do podávání.

2. KROK

Mascarpone vyšlehejte s plnotučnou smetanou, moučkovým cukrem a trochou vanilkové pasty do homogenního krému. Naplňte jím zdobicí sáček a uložte ho na chvilku do lednice. Mezitím připravte karamelový přeliv.

3. KROK

V rendlíku rozehřejte přepuštěné máslo a vsypte na něj nastrouhaný kokosový cukr, který zahřívejte tak dlouho, dokud se nezačne rozpouštět a zlátnout. Karamel přitom nemíchejte. Jakmile je veškerý cukr rozpuštěný a zlatavý, přilijte k němu smetanu, počkejte až směs doprská (buďte opatrní, ať se nespálíte!) a poté začněte míchat a pokračujte v tom, dokud karamel nezhoustne na hustou a vazkou konzistenci. Poté jej odstavte ze sporáku. Ořechy nasekejte nožem na hrubé kousky, které podle potřeby můžete ještě opražit na suché pánvi nebo v troubě, dokud nezačnou krásně vonět a nezkřehnou.

4. KROK

Palačinku rozprostřete na talířek, na jednu polovinu vytvořte z krému s pomocí zdobicího sáčku „kuličky“ náplně, přes něž přehněte druhou polovinu palačinky. Vršek přelijte kokosovým karamelem, posypejte nahrubo nasekanými ořechy, postříkejte čokoládovou polevou a podávejte.

Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 155 hlasů
Nahlásit chybu
117 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt