Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Müsli sušenky s ovocem a mixem oříšků

3,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 40 minut

Müsli sušenky s ovocem a mixem oříšků - postup přípravy

O Vánocích se nemusíte nacpávat jen klasickým cukrovím. Na svůj stůl můžete dát o něco zdravější variantu v podobě müsli sušenek s ovocem a ořechy. Tento recept můžete navíc připravovat nejen v troubě, ale i na pánvi.

Ingredience pro:
1 plech
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Ořechy nasekejte nožem a v misce smíchejte dohromady s brusinkami a rozinkami. Do směsi přisypejte ovesné vločky a opět zamíchejte. 

Tip: Místo lískových oříšků můžete použít mandle.

2. KROK

Nyní si připravte jablečné pyré. Jablka oloupejte, nakrájejte na menší kusy a odstraňte z nich jádřince. Vložte je do nádoby a zalijte je lžící citronové šťávy. Pomocí ponorného mixéru vytvořte jablečné pyré, které přidejte do suché směsi s vločkami. 

3. KROK

Vše v míse důkladně zamíchejte, přidejte 2 lžíce olivového oleje a znovu zamíchejte. Hotovou směs dejte vychladit na půl hodiny do lednice. Po této době ze směsi vytvarujte placičky o průměru 6 cm. 

4. KROK

Sušenky pokládejte na plech vyložený pečicím papírem a pečte je v předehřáté troubě na 160 °C po dobu 40 minut. 

5. KROK

Poznámka: Müsli sušenky můžete usmažit také na pánvi, ale jejich chuť a vzhled se bude od sušenek z trouby lišit. Oba druhy sušenek jsou ale měkké uvnitř a křupavé na povrchu. Sušenky z pánve jsou o něco šťavnatější.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Domácí vaření

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů