Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Neobvyklý snack k televizi nebo na party: Smažené křupavé těstoviny

3,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Neobvyklý snack k televizi nebo na party: Smažené křupavé těstoviny - postup přípravy

Oříšky a brambůrky jsou klasika, ale nejsou jediným druhem zajímavého a křupavého občerstvení, které můžete svým přátelům či rodině nabídnout. Máme pro vás zajímavý nápad na chutný snack na domácí party nebo jen tak k televizi. Jeho příprava vám nezabere téměř žádný čas a potřeba je jen pár surovin, z nichž tou hlavní je balíček těstovin.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Do hrnce nalijte vodu a přiveďte ji k varu. Když začne vřít, přidejte půl lžičky soli a stejné množství oleje. Promíchejte a přisypejte těstoviny. Jakmile se voda znovu začne vařit, ztlumte plamen na mírnou úroveň a vařte těstoviny 7 až 8 minut (nebo podle pokynů na obalu). Během toho čas od času obsah hrnce promíchejte, aby se nepřipalovaly ke dnu.
Uvařené těstoviny slijte přes cedník a nechte je důkladně okapat. Neproplachujte je!

Scezené těstoviny vsypte do hluboké mísy, zasypejte je kukuřičnou moukou. Důkladně je promíchejte, aby se mouka dostala na celý povrch všech těstovin.

Na kamnech rozehřejte pánev s trochou oleje. Když je horký, vsypte do něj připravené těstoviny a smažte je na prudkém ohni dozlatova a dokřupava.

Děravou lžící těstoviny přeneste z pánve do mísy vyložené papírovými utěrkami, v níž je proklepejte, abyste dostali pryč přebytečný olej po smažení.

V menší misce smíchejte sladkou papriku s trochou soli a sušených bylinek a během proklepávání těstovin v míse je ještě horké zasypejte touto kořenící směsí (později bez oleje už na nich nebude držet).

Osmažené těstoviny podávejte v malých miskách namísto arašídů či smažených bramborových lupínků a užijte si tu báječnou a zdravou dobrotu.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů