Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nepečené pistáciové tyčinky s čokoládou a sezamovými semínky

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 3 minuty

Nepečené pistáciové tyčinky s čokoládou a sezamovými semínky - postup přípravy

K Vánocům patří sladkosti a vy si letos můžete připravit jednu neobyčejnou, a to bez pečení. Vyzkoušejte křupavé pistáciové tyčinky, které vás díky lahodné čokoládě budou hladit na jazyku.

Ingredience pro:
21 kusů
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Pistácie, mandle, dýňová a sezamová semínka s kokosem vsypejte do robotu a vše rozemelte na jemný prášek. K prášku přisypejte datle a sušené meruňky se špetkou soli a přilijte vanilkové aroma s medem. Vše znovu promixujte v robotu.

2. KROK

Poznámka: Trochu sezamových semínek si odložte do misky stranou, budete je potřebovat na závěrečné zdobení.

3. KROK

Výslednou hmotu přendejte do misky a vytvořte z ní válečky o délce přibližně 7 cm a šířce 1,5 cm. Hotové válečky položte na plech a chlaďte je v lednici po dobu 15 minut. Zatímco se válečky chladí, připravte si čokoládovou polevu.

4. KROK

Hořkou čokoládu rozlámejte do misky a rozpusťte ji ve vodní lázni. Následně v čokoládě válečky namáčejte a pokládejte je na mřížku, aby mohla čokoláda ztuhnout – potrvá to přibližně 5 minut.

Tip: Čokoládu můžete rozpustit také v mikrovlnné troubě.

5. KROK

Zbytek čokolády, která vám zbyla, nalijte do obyčejného sáčku, jehož špičku ustřihněte a čokoládovými jemnými linkami válečky ozdobte 

6. KROK

Nechte čokoládu na válečcích tuhnout dalších 5 minut. Poté natírejte kraje válečků zbylou čokoládou a následně je obalte v sezamových semínkách.

Tip: Pistáciové tyčinky servírujte v papírových košíčcích, které zaručí, že se pochoutka nebude na talíři nechtěně pohybovat.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů