Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Ořechové kostky s kokosem

3,6
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Ořechové kostky s kokosem - postup přípravy

Ořechy tradičně patří na vánoční stůl. Velmi snadným způsobem si z několika druhů ořechů a kokosu můžete udělat i vynikající sladké vánoční cukroví.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Do hrnce dejte cukr a přilijte vodu. Postavte na sporák, přidejte citronovou šťávu a vodu z pomerančových květů, ta však není nutná, záleží jen na vás. Vše vařte, dokud se vzniklý sirup nebude hezky táhnout.

2. KROK

V jedné míse spolu smíchejte pražené mandle, arašídy, kešu ořechy a pistácie. Přidejte k nim rozinky nebo na kousky nakrájené sušené meruňky a zamíchejte. Do druhé mísy nasypejte kokos, přilijte k němu rozpuštěné máslo a pečlivě promíchejte. Pak do kokosu nalijte polovinu sirupu a promíchejte, aby vznikla lepivá hmota. Pokud není dostatečně mokrá, lze přidat malinko kondenzovaného mléka.

3. KROK

Formu 30×26 centimetrů vyložte pečicím papírem. Dejte do ní kokos, rozložte ho na dně a upěchujte. Můžete použít například druhý pečicí papír a skleničku na jeho pořádné stlačení. Pak vlijte zbytek sirupu do ořechů a promíchejte. Lepivé ořechy poté rozprostřete na kokos a rukou stlačte.

4. KROK

Přikryjte formu fólií a nechte směs alespoň hodinu uležet a zatuhnout. Pak dezert vyndejte z formy, odstraňte z něj pečicí papír a rozkrájejte ho na kostky.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů