Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Snadné pomerančové želé kostky

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 5 minut
čas vaření Vaření: 5 minut

Snadné pomerančové želé kostky - postup přípravy

Pokud máte rádi osvěžující tóny citrusů a exotickou chuť kokosu, vyzkoušejte tento recept na snadné pomerančové želé kostky. Tento dezert připravíte navíc během krátké chvilky.

Ingredience pro:
6 kusů
+ -

Pomerančové želé kostky

Na ozdobu

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Pomeranče omyjte pod tekoucí vodou a rozřízněte je napůl. Poté je odšťavněte ručním odšťavňovačem a vzniklou šťávu přelijte do hrnce přes jedné sítko.

2. KROK

Pomerančovou šťávu oslaďte medem podle kyselosti pomerančů a přisypte do ní kukuřičný škrob. Poté vše pečlivě promíchejte.

3. KROK

Směs vařte za stálého míchaní do zhoustnutí. Poté formu o velikosti 15×25 cm pečlivě vymažte olejem a vniklou hmotu do ní nalijte a rozetřete ji.

4. KROK

Pomerančovou hmotu nechte 10 minut vychladnout. Poté ji zabalte do potravinářské fólie a uložte ji do lednice po dobu 2–3 hodin.

5. KROK

Vychladlé pomerančové želé vyjmete z lednice a vyklopte ho z formy. Poté ho nakrájejte na 6 stejně velkých kostek a postupně je obalte ve strouhaném kokosu.

6. KROK

Před servírováním ozdobte želé kostky kandovanou třešní a lístkem čerstvé máty.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů