Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Osvěžující jogurtový dort s jahodami

3,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 45 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Osvěžující jogurtový dort s jahodami - postup přípravy

Ať už plánujete narozeninovou oslavu nebo jen společenské posezení s rodinou a přáteli, vždy se bude hodit chutný zákusek. Co si třeba připravit ten osvěžující z kakaových sušenek, jogurtu a jahod? Všichni se budou oblizovat!

Ingredience pro:
8 porcí

Korpus a krém

Jahodová vrstva

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Začněte tím, že si v sekáčku rozmělníte najemno kakaové sušenky. Ty pak přemístěte do mísy a přelijte rozpuštěným máslem. Dobře ingredience promíchejte a polovinu směsi navrstvěte na dno zapékací misky o velikosti cca 15 x 15 cm, může být samozřejmě i větší.
Korpus zarovnejte lžící a pusťte se do přípravy jogurtového krému.

Příprava jogurtového krému, vaření jahodové směsi a dokončování dortu

Nyní si v míse vyšlehejte hustý bílý jogurt spolu s přírodním medem, citronovou kůrou a želatinou rozpuštěnou ve vodě. Půlku krému následně naneste na sušenkový korpus a dobře rozprostřete.

Další vrstvu pak budou opět tvořit sušenky a naposledy krémová náplň. Na tu ještě naneste jahody, které jste si svařili spolu s moučkovým cukrem, vodou a kukuřičným škrobem. Dezert dejte do lednice na několik hodin, aby dobře zatuhnul.

Servírování jogurtového dortu s jahodami

Ztuhlý a vychlazený dort z jogurtu, sušenek a jahod vyjměte z lednice, naporcujte na menší kousky a podávejte například s kvalitním espressem, nebo třeba ovocným a bylinkovým čajem. Přejeme vám dobrou chuť.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů