Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Pečené kořeněné kuře s kurkumovou rýží

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 5 minut
čas vaření Vaření: 35 minut

Pečené kořeněné kuře s kurkumovou rýží - postup přípravy

Pokud nevíte, co připravit v hektickém týdnu k večeři, inspirujte se receptem od paní Bosákové a vyzkoušejte pečené kořeněné kuře s kurkumovou rýží. Pokrm můžete doplnit dýňovým kompotem nebo lehkým okurkovým salátem.

Ingredience pro:
2 porce
+ -

Pečené kuře

Na rýži

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Kuřecí čtvrtky omyjte pod tekoucí vodou a očistěte je od nejedlých částí. Poté je osolte dle chuti a posypte je grilovacím kořením.

2. KROK

Kuřecí maso vložte do pekáče, podlijte ho hrnkem vody a přiklopte ho druhým pekáčem. Poté ho vložte do předehřáté trouby a pečte ho při teplotě 180 °C přibližně 35 minut.

3. KROK

Před koncem pečení kuře odkryjte a zvyšte teplotu na 190 °C. Poté ho pečte ještě přibližně 10 minut, nebo dokud nezíská zlatavou barvu.

4. KROK

Sáčkovou rýži propláchněte pod horkou tekoucí vodou. Do hrnce nalijte vodu, přidejte do ní sůl,  mletou kurkumu a přiveďte ji k varu. Poté do ní vložte rýži a vařte ji do změknutí.

5. KROK

Pečené kuře s rýží naservírujte na talíř a pokrm ihned servírujte. Doplnit ho můžete dýňovým kompotem nebo osvěžujícím okurkovým salátem.

6. KROK

Tip: Před pečením položte na kuřecí maso plátek másla.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů