Domácí boloňské špagety

i Zdroj fotografie: Renata Adámková
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
35 minut
NÁROČNOST
Snadná

Domácí boloňské špagety - postup přípravy

Italský recept na špagety s boloňským ragú se stal natolik oblíbeným, že zdomácněl i v českých kuchyních. Pokud i vám jeho chuť učarovala, ale necítíte se na složitou a zdlouhavou přípravu klasického receptu, vyzkoušejte jeho domácí variantu podle paní Renaty Adámkové, která je o poznání jednodušší, a přitom stejně lahodná.
1. KROK

Oloupanou cibuli nasekejte najemno a nechte ji zpěnit v pánvi s trochou rozehřátého olivového oleje. Česnek nasekejte nadrobno a přidejte ho do oleje k cibuli. Pokračujte v restování, dokud česnek nezačne pronikavě vonět. V tu chvíli přihoďte do pánve mleté maso a dobře ho vařečkou rozmělněte, aby se od sebe oddělily jednotlivé kousky a maso se nespeklo do velkých hrudek.

2. KROK

Vše společně restujte tak dlouho, dokud maso není téměř hotové. Osolte ho a opepřete, přidejte čerstvé a jemně nasekané oregano (popřípadě lžičku toho sušeného) a zalijte rajčaty z plechovky. Přidejte cukr a koření na špagety, vše dobře promíchejte a nechte provařit, dokud se ingredience nepropojí a maso není zcela hotové.

3. KROK

Špagety uvařte v dostatečném množství osolené vody doměkka. Slijte je, ale v žádném případě je neproplachujte. Promíchejte je s kapkou olivového oleje, která jim dodá specifickou vůni, rozdělte je do talířů, dejte na ně porci omáčky a posypejte je najemno nastrouhaným parmazánem.

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 215 hlasů
Nahlásit chybu
138 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt