Pudinkové mléčné soudky s drcenými ořechy a čokoládovou polevou

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Pudinkové mléčné soudky s drcenými ořechy a čokoládovou polevou - postup přípravy

Dezert nemusí být vždy komplikovaný ani složitý, aby mohl být originální a dobrý. Zaujal nás nápad na prostý mléčný pudink, který je ale upravený do tvaru soudků s boky obalenými v oříšcích a přelitý čokoládou. Po vyzkoušení musíme říct, že je to vážně bezva nápad!
1. KROK

Do hrnce nalijte jeden litr mléka, přidejte k němu kukuřičný škrob, mouku a krystalový cukr. Promíchejte, postavte směs na kamna a na středním ohni přiveďte za stálého míchání k varu. Směs vařte tak dlouho, dokud nezačne houstnout do konzistence hustého pudinku. Pak hrnec odstavte z kamen a přidejte k horké směsi kousek másla a vanilkový cukr. Vezměte si k ruce elektrický šlehač a krém spolu s máslem a vanilkou prošlehejte do hladké a nadýchané konzistence.

2. KROK

Mléčný pudink naplňte do skleniček, hrnečků, mističek či jakýchkoliv malých nádob a překryjte je kousky přilnavé fólie. Takto nechte pudink úplně vychladnout, aby šel snadno vyklopit ze sklenic ven. Může to trvat i několik hodin, ale proces urychlíte tak, že poté, co směs přestane být horká, ji umístíte do lednice.

3. KROK

Vychlazený pudink vyklopte ze skleniček na talíř a rozdělte ho nožem na menší kousky. Do tácku či talíře si připravte nahrubo drcené ořechy (či sušenky) a poválejte v nich po obvodu každý kousek ztuhlého pudinku. Nakonec připravte čokoládovou polevu, ať už instantní nebo domácí z rozpuštěné čokolády smíchané s trochou smetany.

4. KROK

Povrch každého pudinkového soudku polijte čokoládovou polevou, případně namísto čokolády můžete použít také slaný karamel, připravený z rozpuštěného cukru smíchaného se smetanou a trochou soli. Na polevu nasypejte trochu drcených pistácií (nebo cukrářského zdobení) a podávejte. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 1260 hlasů
Nahlásit chybu
87 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt