Recept na dokonalé palačinky

ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Recept na dokonalé palačinky - postup přípravy

Hledáte recept na dokonalé palačinky, které jsou chutné, jsou vláčné a zároveň jsou jednoduché? A při přípravě se netrhají ani se nelepí? Pokud jste takový dlouho nemohli najít, bylo to proto, že jste nenarazili na tento náš. My vás naučíme ty zaručeně nejlepší palačinky, které jenom existují.

Každý recept na palačinky, náš nevyjímaje, začíná přípravou těsta. To není nijak složité, jelikož základem je mléko, do kterého se přidá cukr, potom vajíčka a následně se přisypává také mouka. Těsto se postupně míchá, k čemuž je nejlepší použít kuchyňský mixér. Díky němu bude vše dokonale rozmíchané, těsto nebude mít hrudky a bude také dokonale nadýchané.
Kdo chce své těsto ještě vylepšit, tak do něho může přidat třeba i citronovou kůru, dále do něho může přidat také trochu vanilkové esence, nebo vanilkového cukru. Fantazii se v tomto meze rozhodně nekladou.

Náš recept na dokonalé palačinky je unikátní také tím, že po přípravě se těsto nechá ještě asi 15 minut odpočinout. Potom se ještě jednou prošlehá a následně už může být použito. A to tak, že se lije na rozpálenou pánev s trochou oleje. Důležité je, aby se těsto rozlilo až do stran, stejně jako je důležité i to, aby nebylo příliš vysoké.

Takto smažte palačinky do té doby, než uvidíte, že jsou jejich kraje hotové. To je signál pro to vzít obracečku a začít je smažit ještě z druhé strany. Kdo je zručný je může obracet i takzvaně v letu. Poté už stačí palačinku z pánve přesunout na talíř a můžete připravovat další.

Opomíjet nelze také to, že dokonalé palačinky mají i chutnou náplň. O jakou se může jednat? Třeba skořice s cukrem, tvaroh, marmeláda, džem, ale může se jednat třeba o čokoládu, nebo lískooříškový krém. Fantazii se meze nekladou a jistě víte, co vám chutná ze všeho nejvíce.

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 229 hlasů
Nahlásit chybu
61 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt