Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Salát s kuřecím masem a vaječnou omeletou

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 25 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Salát s kuřecím masem a vaječnou omeletou - postup přípravy

Kuřecí salát s vaječnou omeletou v sobě kombinuje řadu jemných ingrediencí s křupavou zeleninou, vše pak pojí krémová majonéza. Chuťovku, která potěší každého milovníka salátů a rychlých jídel, si zvládnete připravit během několika minut, aniž byste k tomu potřebovali příliš ingrediencí.

Ingredience pro:
4 porce
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Alžběta Strouhová
1. KROK

Vajíčka vyklepněte do větší misky. Přidejte k nim sůl a olej a řádně rozšlehejte. Na rozpálené pánvi z rozšlehaných vajec postupně upečte tenké omelety.

2. KROK

Omelety naskládejte na sebe. Zarolujte je, obdobně jako palačinky, a nakrájejte na tenké nudličky. Ty vložte do větší mísy. Zvolte dostatečně velkou mísu, aby se v ní celý salát dobře míchal.

3. KROK

Měkký salám nakrájejte na stejně silné nudličky. Kuřecí prso, uvařené v osolené vodě, nakrájejte najemno. Dbejte na to, aby byly všechny suroviny nakrájené na zhruba stejně velké kusy. Obojí přidejte do mísy k vaječné omeletě.

4. KROK

Salátovou okurku řádně umyjte pod tekoucí vodou. Nakrájejte ji nejprve na tenká kolečka a následně na jemné nudličky. Najemno nakrájejte také zelí. Vše přidejte do mísy k omeletě, nakrájenému salámu a kuřecímu masu.

5. KROK

Z nakládané kukuřice slijte nálev a společně s majonézou ji také přidejte do mísy k ostatním surovinám. Vše řádně promíchejte. Na závěr dochuťte solí a pepřem.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept ze studené kuchyně, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Studená kuchyně: Saláty, pomazánky a další.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů