Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Snadné máslové sušenky jen ze tří ingrediencí

3,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 70 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Snadné máslové sušenky jen ze tří ingrediencí - postup přípravy

Nádherné sušenky ozdobí každý sváteční stůl a skvěle se hodí jako vánoční cukroví. Nejlepší na nich je to, že jsou snadné, levné, a přitom tak variabilní z hlediska tvarů a různých druhů zdobení. Použijte různé druhy čokolády a ovocných džemů k vytvoření krásného a dekorativního cukroví, které nejen chutná, ale také zdobí!

Ingredience pro:
30 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Do misky vsypte cukr a přidejte k němu změklé máslo, kteří předtím rozkrájejte na menší kostky. Vidličkou pak zapracujte máslo s cukrem do soudržné hmoty, poté vyměňte vidličku za elektrický šlehač a pokračujte v míchání másla s cukrem, dokud nezískáte jemnou a krémovitou konzistenci. Stěrkou seškrabejte zbytky sladkého másla z metliček šlehače, v míse ho promíchejte a přidejte k němu v několika dávkách hladkou mouku, kterou jste předtím proseli přes jemné sítko, abyste se zbavili zatuhlých hrudek. Stěrkou, lžící nebo rukou přísady promíchejte a hněťte a mezitím průběžně přidávejte zbylé množství mouky. Hněťte těsto dál, dokud nezíská hladkou, soudržnou, pružnou a nelepivou konzistenci.

2. KROK

Pracovní plochu posypejte hladkou moukou a vyklopte na ni připravené těsto. Zformujte ho do tvaru válečku o délce kolem 30 centimetrů, který nápadně připomíná bramborový knedlík. Zabalte váleček do potravinářské fólie a vložte ho do lednice chladit asi 45 minut. Po uplynutí této doby rozbalte těsto z igelitu a rozdělte ho na proužky o šířce 1 centimetr (nebojte se vzít si na pomoc klasický svinovací metr).

3. KROK

Měli byste získat 28 nebo 30 kousků. Můžete zachovat tvar obyčejného kroužku, anebo do placiček obtisknout třeba pěkně tvarovanou skleničku s dnem ve tvaru kytičky, jak je uvedeno ve videu (namísto skleničky může posloužit i malá PET láhev). Jednoduše dno skleničky potřete tukem a obtiskněte ho do těstové placičky. Pro ozdobení můžete skleničku posypat třeba práškovým kakaem.

4. KROK

Hotové sušenky vyskládejte na plech vystlaný pečicím papírem a vložte do trouby předehřáté na teplotu 180 °C péct po dobu 15 až 20 minut, dokud povrch sušenek jemně nezezlátne. Upečené sušenky vyskládejte na mřížku, kde je nechte vychladnout. Kytičky ozdobte kopečkem ovocného džemu, kolečka můžete namáčet v čokoládové polevě a posypat cukrářským zdobením či drcenými ořechy či ozdobte, jakkoliv jinak dle vaší fantazie.  

5. KROK

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů