Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Tradiční lidový lék na vysoký krevní tlak a cholesterol

1,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut

Tradiční lidový lék na vysoký krevní tlak a cholesterol - postup přípravy

Na vysoký krevní tlak a cholesterol v krvi lékaři předepisují léky, které ne vždy fungují ideálně. Kromě toho mají i mnoho nežádoucích a vedlejších účinků. Vhodnější je proto vyzkoušet recept z oblasti lidového léčitelství, který pomůže navrátit tělu zdraví. I váš doktor bude při kontrole překvapený skvělými výsledky.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Co dělat v případě zjištění vysokého krevního tlaku nebo nezvykle vysoké hladiny cholesterolu v krvi? Zatímco lékaři předepíší recepty na několik druhů léků, pomohou více přírodní produkty. Recept lidového léčitelství si naše babičky předávaly z generaci na generaci a fungoval skvěle. Stačí si připravit směs do zásoby a užívat dle doporučení.

2. KROK

Vymačkejte si čerstvou citronovou šťávu. Smíchejte s jablečným octem, medem, prolisovaným česnekem a zázvorem v mixéru. Míchejte na vysokou rychlost v mixéru asi 30 sekund, poté přeceďte, přelijte do lahve a dejte chladit na 5 dní do chladničky. Poté užívejte lžíci ráno nalačno před snídaní a večer před spaním, můžete přidat ještě jednu dávku v poledne. Užívejte však maximálně tři dávky denně.

3. KROK

Směs si připravte vždy do zásoby, stačí poměry patřičně vynásobit a připravit si domácí medicínu, která posílí organismus a pomůže snížit hypertenzi. Obsažený česnek pomůže také posílit imunitu a vyčistí krev od toxinů. První účinky lze rozpoznat během několika málo dní, po pěti měsících dojde k výraznému zlepšení zdravotního stavu.

4. KROK

Čerstvá citronová šťáva s vodou se pak doporučuje pít i během dne. Pomáhá srovnat vysoký krevní tlak, k tomu napomůže vrátit cévám pružnost. Citrony obsahují kromě vitamínu C také velké množství vitamínu B, který zlepšuje prokrvení a snižuje pravděpodobnost srdečního selhání. I další složky, jako jsou zázvor, jablečný ocet a med, jsou přirozenými látkami, které posilují srdce, nadto dodají tělu řadu vitamínů a antioxidantů.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů