Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Trojúhelníčky s krémem ze smetanového sýra

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Trojúhelníčky s krémem ze smetanového sýra - postup přípravy

Hledáte-li recept na jednoduchý dezert, připravte si trojúhelníčky s krémem, které zvládnou i začátečníci. Jejich přípravu zvládnete do půl hodiny.

Ingredience pro:
9 kusů
+ -

Těsto

Krém

Nápoj

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Listové těsto rozbalte a rádýlkem jej nařežte na 9 stejných čtverců. Povrch těsta potřete mlékem a rohy každého čtverce spojte tak, abyste získali tvar trojúhelníku. Povrch přehnutého těsta znovu potřete mlékem. 

2. KROK

Trojúhelníky položte na papír vyložený pečicím papírem a pečte je v předehřáté troubě na 170 °C po dobu 20 minut. Zatímco se těsto peče, připravte si nápoj, který se k trojúhelníčkům skvěle hodí.

3. KROK

Do sklenice vložte kostky ledu a zalijte je vařeným kondenzovaným mlékem. V jiné sklenici rozmíchejte instantní kávu s 200 ml vroucí vody a vlijte ji do sklenice s ledem a kondenzovaným mlékem. 

4. KROK

V další míse vyšlehejte smetanu s cukrem, smetanovým sýrem a meruňkovým džemem. Směsí poté naplňte cukrářský sáček. Upečené trojúhelníčky rozřízněte v jejich středu a naplňte je připraveným krémem.

5. KROK

Poznámka: Pozor, abyste upečené kousky těsta nerozkrojili naskrz. Trojúhelníčky s krémem podávejte posypané moučkovým cukrem.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů