Tvarohové taštičky plněné jablky se skořicí

Dalších 5 fotografií
Dalších 5 fotografií
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Tvarohové taštičky plněné jablky se skořicí - postup přípravy

Sladké pečivo z obchodu je dobré, ale plné konzervantů a jiných látek, které mají zajistit jeho vyšší trvanlivost a snadnou rozmrazitelnost z polotovaru. Pokud milujete tvarohové taštičky s lahodnou ovocnou náplní, nemusíte se spoléhat jen na nabídku supermarketů. Můžete si je totiž snadno a pohodlně vyrobit i sami doma. Není to nic těžkého a výsledek je nejenom zdravější, ale také chutnější.

Návod na přípravu:Do hluboké mísy nasypejte mouku, tři lžíce cukru, špetku soli a prášek do pečiva. Všechny suché přísady dobře promíchejte a pokračujte v přidávání mokrých přísad. Vyklepněte do stejné misky dvě vajíčka, přidejte dvě lžíce oleje a vyklopte vaničku tvarohu.
S pomocí elektrického šlehače pak všechny přísady začněte vyšlehávat nejprve na nejnižší rychlost, aby se tvaroh rozmělnil a spojil s ostatními surovinami, a pak můžete přejít na vyšší otáčky, abyste vytvořili hladkou a jednolitou konzistenci těsta.

Výsledná hmota by se neměla lepit na ruce ani na misku. Proto pakliže stále lepí, přidejte ještě trochu mouky.

Těsto z mísy vyklopte na pomoučněnou pracovní plochu a lehce ho propracujte rukama. Vytvarujte z těsta kouli a nechte ji takto chvilku odpočívat.

Mezitím připravte náplň. Jablka důkladně omyjte a osušte papírovými utěrkami. Překrojte je a odstraňte stopku a jadřince a nakrájejte dužninu na malé kostky.

Vraťte se zpátky k těstu. Vytvořte z něj válec a rozdělte ho na 8 stejně velkých částí. Každý kousek rozválejte na kulatou placku o průměru kolem 5 až 7 centimetrů. Na polovinu této placky pak vložte 2 lžíce jablek a podle chuti je posypejte cukrem a skořicí.

Poté volnou horní polovinu placky nakrojte nožem na 4 až 5 proužků, které přeložte přes náplň a zamačkejte do druhého okraje těsta. Stejně postupujte se zbylými kousky těsta a náplně.

Připravené taštičky vyskládejte na plech vyložený pečicím papírem a vložte do vyhřáté trouby na 180 °C péct 25 až 30 minut. Když taštičky zezlátnou, máte hotovo. Položte je na talíř a podávejte s šálkem čaje nebo kakaa.

Galerie

Dalších 5 fotografií
Dalších 5 fotografií
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 484 hlasů
Nahlásit chybu
111 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt