Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zavařený cuketový salát s česnekem

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 60 minut

Zavařený cuketový salát s česnekem - postup přípravy

Zavařený cuketový salát s česnekem potěší všechny milovníky cuket a pikantních chutí. Skvěle se hodí jako lehká příloha ke grilovanému a pečenému masu.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Sklenice včetně víček a veškerého nádobí, které budete při zavařování používat, ponořte do hrnce s vodou s mycím přípravkem na nádobí. Přidejte balení jedlé sody a nechejte projít varem po dobu alespoň 10 minut. Sklenice a ostatní nádobí vyskládejte na plech a nechte vyschnout.

2. KROK

Cuketu důkladně omyjte, nakrájejte na silnější proužky a vložte je do velkého hrnce. Na mlýnku na maso namelte česnek, pálivou papriku, červenou papriku a přidejte je k cuketě do hrnce.

3. KROK

Pokud nechcete sálat příliš pálivý, snižte množství pálivé papriky na polovinu. Dále přidejte cukr, rajčatový protlak, přilijte olej a dochuťte solí. Salát velmi důkladně promíchejte a nechte odležet 10–15 minut.

4. KROK

Salát začněte vařit na vysokém plameni, a jakmile dosáhnete bodu varu, plamen stáhněte na polovinu a vařte zeleninu 30 minut. V průběhu vaření občas promíchejte. Po 30 minutách přilijte ocet a opět přiveďte k varu.

5. KROK

Přilijte vodu a už jen krátce provařte. Salát přendejte do sklenic a uzavřete víčkem. Sklenice vložte do hrnce s vodou. Jakmile voda začne vřít, zavařujte je 5 minut. Poté je nechte vychladnout a uložte na temné a chladné místo.

6. KROK

Pokud hledáte inspiraci na zavařování, přidejte se do naší FB skupiny Sezónní recepty, zavařování.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů