10 receptů na dietní zeleninové saláty

Výživné, rychlé a snadné na přípravu – to jsou dietní zeleninové saláty, které vám pomohou dát se po Vánocích zase do formy.  S těmito saláty se nebudete muset omezovat v porcích a navíc přijmete spoustu vitamínů a dalších živin, které vám dodají energii a chuť do života.

i Zdroj: iStock 10 receptů na dietní zeleninové saláty

Mezi lidmi panuje obecné pravidlo, že by dietní saláty neměly obsahovat příliš koření, zálivky a dipy. Přesvědčíme vás, že to tak není. To, co potřebujete, je chutné jídlo, které vás zasytí, uspokojí a pomůže vám dosáhnout vašich cílů.
Připravili jsme pro vás seznam těch nejlepších dietních salátů, které obsahují potraviny podporující hubnutí, jako je česnek, mrkev, okurka, rajče, červená řepa a další. Nejenže jsou vhodné jako samostatné jídlo, ale rovněž mohou posloužit jako originální příloha k masu.

Výhody zeleniny v dietních salátech

Česnek a jeho zvýšená konzumace podporuje rychlejší spalování tuků. Mrkev zase zasytí na delší dobu díky vysokému obsahu vlákniny a chutná sladce, přitom obsahuje minimum kalorií a může tak pomoci nahradit sladkosti v jídelníčku.

Okurka má nízký obsah kalorií a obsahuje velké množství vody a rozpustné vlákniny, podporuje tím hydrataci organismu, která úzce souvisí s hubnutím. Rajče je skvělým zdrojem antioxidantů a je bohaté na vlákninu, čímž podporuje pocit sytosti, které může vést ke snížení příjmu kalorií.

V neposlední řadě, červená řepa pomáhá zrychlovat metabolismus, zlepšuje trávení a snižuje chuť k jídlu. Navíc napomáhá správné funkci nervového systému a podporuje psychickou pohodu, která je při dietě velmi důležitá.

Pokud máte svůj oblíbený recept ze studené kuchyně, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Studená kuchyně: Saláty, pomazánky a další.

Zdroje: Autorský článek

Jaký je váš nejoblíbenější zeleninový salát?