10+ receptů na vánoční nepečené kuličky

Blíží se nejkrásnější období roku, a pokud stále přemýšlíte, jaké cukroví letos vyzkoušet, nepečené vánoční kuličky jsou skvělá volba. Připravte se na explozi chutí, vůní a struktur, které vám toto snadné a rychlé cukroví přinese.

i Zdroj: abcMedia 10+ receptů na vánoční nepečené kuličky

Přinášíme vám 10 nejlepších receptů na nepečené vánoční kuličky. Žádná mouka, vejce či připálené těsto a spálené ruce od horkého plechu. Nejlepší na těchto malých sladkých pralinkách je velmi snadná a rychlá příprava, kterou zvládne i úplný začátečník. Dalším důvodem, proč vyzkoušet toto cukroví, je dostupnost surovin, které máte většinou doma.
Výrobou těchto nepečených kuliček ušetříte spoustu času, proto si dejte záležet při jejich zdobení a zahrajte si třeba i s dětmi na mistry cukráře. V kreativitě se opravdu meze nekladnou. Kuličky můžete například namáčet v čokoládě nebo je obalovat v cukru, skořici, kakau či kokosu. Nebojte se přidat i různé chutě a struktury. Například špetka chilli či jiné exotické koření dokáže udělat divy.

Nepečené kuličky se mohou stát i krásným vánočním dárkem. Stačí vám jen úhledná krabička s průhledným víkem, ozdobná mašle a luxusní dárek za de facto pár korun je na světě. Pokud navíc jejich chuť přizpůsobíte preferencím obdarovaného, lepší vánoční dárek na míru si snad ani nelze přát.

Unikl vám náš vánoční speciál? Odkaz na 1. díl najdete ZDE, 2. díl ZDE a 3. díl ZDE.

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert, moučník či cukroví, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

Zdroje: Autorský článek

Máte raději klasické cukroví, nebo nepečené?