Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

3 recepty na nepečené kuličky

3 recepty na nepečené kuličky - postup přípravy

K Vánocům neodmyslitelně patří různé druhy nepečeného cukroví, jemuž bez výhrad vévodí domácí kuličky. Pokud letos chcete experimentovat a vyšperkovat svou sváteční tabuli, vyzkoušejte některý z těchto 3 receptů – zaručeně si vyberete svého favorita.

Ingredience pro:
1 porce

Kakaové kuličky s mandlemi

Oreo kuličky s bílou čokoládou

Banánové kuličky ze 3 ingrediencí

Kuchařka
Kuchařka: Jaroslava Plotická
1. KROK

Kakaové kuličky s mandlemi


1. Vložte sušenky do mixéru a rozemelte je na jemnou směs. Nasypejte je do mísy, přidejte k nim kakao a obojí promíchejte. Postupně ke směsi přilévejte Salko a vypracujte soudržné, tvárné těsto.


2. Z těsta odebírejte kousky, z nichž vytvarujte placičku, na kterou položte oloupanou mandli. Tu pak do těsta zabalte a vytvarujte z něj kuličku.

3. Čokoládu nalámejte na kousky, přilijte k ní olej a nechte ji rozpustit v mikrovlnné troubě. Každou kuličku obalte ve vzniklé čokoládové polevě, vyjměte ji vidličkou, počkejte, až z ní přestane kapat přebytečná čokoláda, a položte ji na plech vyložený pečicím papírem. Poté všechny kuličky nechte zatuhnout na alespoň 30 minut.


4. Zbylou čokoládovou polevou poté udělejte na povrchu kuliček ozdobné cákance, nechejte ji zatuhnout a podávejte.

2. KROK

Oreo kuličky s bílou čokoládou


1. Celé sušenky Oreo rozlámejte na menší kousky a nasypejte je mixéru, v němž je rozemelte na jemný prach. Vyklopte drť do misky, odeberte z ní jednu polévkovou lžíci, kterou si odložte stranou, a ke zbytku přidejte mascarpone. Obě přísady dobře promíchejte tak, abyste získali měkkou, ale soudržnou a tvárnou hmotu. Nejsnáze vám to nejspíše půjde rukama.


2. Odebírejte z hmoty menší kousky zhruba o velikosti vlašského ořechu a tvarujte z nich kuličky, které vyrovnejte vedle sebe na tácek. Když tímto způsobem zpracujete celé sušenkové těsto, vložte připravené kuličky na chvilku do mrazáku ztuhnout.


3. Zatímco se kuličky chladí, nalámejte do misky bílou čokoládu na menší kousky. Postavte misku nad vodní lázeň a rozehřejte čokoládu na tekutou a lesklou polevu. Ztuhlé kuličky vytáhněte z mrazáku, každou z nich ponořte do rozpuštěné bílé čokolády a odložte je na tácek nebo na kus pečicího papíru.


4. Povrch kuliček nakonec posypejte odloženou sušenkovou drtí a vložte je na hodinu do lednice. Pak je vyrovnejte na talířek do tvaru pyramidy a podávejte.

Videopostup krok za krokem3. KROK

Banánové kuličky ze 3 ingrediencí


1. Sušenky rozemelte v mixéru na jemný prášek, případně je můžete dát do sáčku a rozmělnit je válečkem na těsto. Poté rozmačkejte zralé banány na jemnou, avšak hustou kaši a zamíchejte je do sušenkové drti. Pečlivě obě suroviny promíchejte a poté vzniklou směs ještě chvílí hněťte, dokud nezískáte pevné lepivé těsto.


2. Z těsta poté odebírejte kousky o preferované velikosti a vytvarujte z nich kuličky. Ty na závěr obalte ve strouhaném kokosu. Pokud však nemáte rádi kokos, můžete ho jednoduše nahradit například mletými ořechy.

Videopostup krok za krokemJiřina Burdová šéfredaktorka receptů