Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

7 druhů nepečeného cukroví ze sušenkového těsta

7 druhů nepečeného cukroví ze sušenkového těsta - postup přípravy

Z jednoho základního těsta můžete udělat několik výrazně se lišících druhů cukroví. Jeho výroba je jednoduchá a velice rychlá a výsledek vypadá velmi atraktivně.

Ingredience pro:
1 porce

Základní sušenkové těsto

Zarolované banánky

Jaffa cukroví

Včelí kokosové úly

Cukroví se želé

Lískooříškové kuličky

Kokosové kuličky s krémem

Oreo cukroví

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Základní sušenkové těsto

Křehké sušenky rozmixujte na malé kousky. Smíchejte je s moučkovým cukrem, přidejte vanilkový cukr a promíchejte.

Přidejte rozpuštěné máslo nebo margarín, mléko a vypracujte hutné a soudržné těsto. Na každé cukroví budete potřebovat sedminu základního těsta, tedy 300 gramů.

2. KROK

Zarolované banánky

Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu na vaření. Přilijte ji do těsta a zamíchejte. Pak ho vyklopte na pečicí papír. Přikryjte druhým papírem a vyválejte na obdélníkovou placku.

Na jednu stranu položte banánky v čokoládě a zabalte je do těsta. Dejte do lednice ztuhnout. Poté vše obalte v moučkovém cukru, nakrájejte na zhruba centimetrové plátky a podávejte.

3. KROK

Jaffa cukroví

Do těsta dejte strouhaný kokos a zamíchejte. Vezměte sušenkový plát, rozpulte ho a jednu vzniklou polovinu poté ještě rozpulte.

Na jednu půlku rozložte polovinu těsta. Na těsto dejte vrstvu Milka Jaffa piškotů. Zakryjte ji druhou polovinou těsta a upěchujte. Přikryjte ho druhým sušenkovým plátem, zatěžkejte a dejte do lednice. Po ztuhnutí nakrájejte na požadovanou velikost.

4. KROK

Včelí kokosové úly

Do těsta dejte strouhaný kokos a zamíchejte. Formičky na úly vysypejte moučkovým cukrem a napěchujte těstem. Lehkým poklepáním úly vyjměte z formičky, a jakmile budete mít hotovo, dejte je do lednice ztuhnout.

5. KROK

Cukroví se želé

Do města zamíchejte nakrájené želé bonbóny a mleté vlašské ořechy a promíchejte. Dejte směs na pečicí papír a vytvořte váleček, který pak zformujte do trojúhelníku. Dejte ho do lednice ztuhnout.

V mikrovlnné troubě dejte rozpustit čokoládu s trochou oleje. Pak ji naneste na dvě strany trojúhelníku a dejte do lednice ztuhnout. Na závěr z něj nakrájejte centimetrové plátky a podávejte.

6. KROK

Lískooříškové kuličky

Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu na vaření. Přilijte ji do těsta, přidejte mleté lískové ořechy a rozmixované lískooříškové sušenky a zamíchejte .

Z těsta vytvarujte kuličky podle vaší preferované velikosti. Ty poté obalte v nasekaných lískových oříšcích a dejte do lednice ztuhnout.

7. KROK

Kokosové kuličky s krémem

Do těsta dejte strouhaný kokos, rum a zamíchejte. Z těsta vytvarujte kuličky podle vaší preferované velikosti. Dejte je na pečicí papír a udělejte v nich důlek, díky čemuž se i trochu zploští.

Kuličky poté obalte v mletém kokosu a dejte je do lednice. Po ztuhnutí naplňte cukrářský sáček se zdobičkou tmavou a bílou čokoládovou pomazánkou (můžete použít i Nutellu), trochu ji naneste do všech důlků a dejte ztuhnout do lednice.

8. KROK

Oreo cukroví

Do těsta dejte nadrcené Oreo sušenky a zamíchejte. Dejte směs na pečící papír a vytvarujte z ní obdélníkovou placku o tloušťce asi 1,5 centimetru. Dejte do lednice ztuhnout.

V mikrovlnné troubě dejte rozpustit čokoládu s trochou oleje. Pak ji naneste na vrch placky a opět dejte ztuhnout do lednice. Po ztuhnutí nakrájejte na požadovanou velikost a podávejte.

9. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů