Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Bílkový chlebíček ze 13 bílků

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 75 minut

Bílkový chlebíček ze 13 bílků - postup přípravy

Mnohdy vám během vaření či pečení mohou v kuchyni zbýt vaječné bílky, není tak nic snadnějšího, než z nich udělat opravdu skvělý bílkový chlebíček. Recept na něj nám poskytla paní Jaroslava Slavíková.

Ingredience pro:
1 porce

Na bílkový chlebíček

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Všechny bílky metlou nebo za pomoci robota začněte vyšlehávat na tuhý sníh. Během procesu do nich postupně zašlehávejte moučkový cukr. Když je sníh hotov, postupně do něho za opatrného míchání vařečkou přidejte většinu mouky. Nasekané kandované ovoce, ořechy, čokoládu, rozinky a další přísady, které máte v chlebíčku rádi, obalte zbytkem mouky a vmíchejte do hmoty. Nakonec opatrně vmíchejte rozpuštěné vlažné máslo.

2. KROK

Formu, ve které budete péci, vymažte máslem a vysypejte hrubou moukou. Pokud nemáte tak velkou formu, aby se do ní těsto vešlo, lze samozřejmě množství surovin náležitě upravit tak, aby bylo těsta akorát. Formu vložte do trouby a 15 minut pečte při teplotě 170 °C a pak půl hodiny při teplotě 160 °C. Poté formu přikryjte plechem a pečte 45 minut při 170 °C dokud není hotová. Vyzkoušejte ji párátkem, ale ne dříve než po 75 minutách, jinak se uprostřed propadne.

3. KROK

Když je chlebíček hotový, nechte ho vychladnout a vyklopte z formy. Velmi dobrý je s čokoládovou polevou, ale dá se experimentovat a na čokoládu například nasypat sekané ořechy nebo mandle či ho jinak nazdobit.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů