Nadýchaný meruňkový koláč s bílou čokoládou

ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Nadýchaný meruňkový koláč s bílou čokoládou - postup přípravy

Tenhle koláč je prostě geniální. Můžete na něj využít čerstvé i kompotované či mražené ovoce, nepotřebujete žádné nedostupné a těžko sehnatelné suroviny, je nenáročný na čas a přípravu a navíc chutná lahodně a podmanivě. To je nesmrtelná kombinace, která předurčuje tento recept k tomu, aby se stal jedním z těch nejoblíbenějších, které budete často a rádi připravovat. Tak si připravte tužky a sešity s recepty a neváhejte si ho zaznamenat.

Návod na přípravu:

Ve vodní lázni na kamnech rozpusťte v misce máslo a přidejte k němu na kousíčky nalámanou nebo nadrcenou bílou čokoládu. Promíchejte a nechte rozpustit do hladké a jednolité hmoty. Pak vypněte teplo a nechte obsah misky trochu vychladnout.
Do zvláštní misky rozklepněte tři vajíčka, přidejte k nim špetku soli a 50 gramů cukru a společně vyšlehejte, aby se cukr a sůl rozpustily. Pak do směsi přidejte také rozpuštěnou čokoládovou směs s máslem a společně rozmíchejte. Vedle v misce smíchejte odměřené množství mouky s práškem do pečiva, aby se obě složky dobře promíchaly a postupně přimíchejte do vaječné hmoty s čokoládou a zadělejte husté těsto.

Zapněte si troubu předehřát na 175 stupňů Celsia a připravte si plech na pečení o rozměrech 20 x 30 centimetrů a vyložte ho pečicím papírem. Na ten pak vylijte připravené těsto.

Meruňky dobře umyjte a osušte a po odstranění pecek je rozkrájejte na poloviny až čtvrtky. Ty pak rozložte na povrch těsta a po celé ploše je ještě pomažte meruňkovým džemem. Takto připravený koláč vložte do vyhřáté trouby péct asi 30 až 35 minut.

Po dopečení nechte dobrotu zchladnout, vyloupněte z pečicího papíru a přeneste na tác. Před podáváním povrch koláče můžete zasypat moučkovým cukrem.

Dobrou chuť.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 162 hlasů
Nahlásit chybu
137 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt