Buřtguláš podle starého receptu - postup přípravy
Připravit buřtguláš není nic složitého ani časově náročného, aby však jeho chuť byla co nejlepší, je vhodné dodržet pár pravidel. Vyzkoušejte osvědčený recept od paní Ivany Reisingerové a nemůžete s ním neuspět.
Ingredience
V hrnci nechte rozpustit kousek sádla. Špekáčky nakrájejte na kostky a opečte je na rozpuštěném sádle dozlatova. Mezitím nasekejte cibuli nadrobno. Opečené špekáčky vylovte z hrnce a na tuku, který pustily, osmahněte cibuli hezky dozlatova.
Když cibulka zezlátne, přidejte nadrobno nasekané stroužky česneku a přihoďte lžičku drceného kmínu. Když se česnek rozvoní, přidejte sladkou a uzenou papriku a obě nechte za stálého míchání zarestovat.
Obsah hrnce zaprašte hladkou moukou, promíchejte a zalijte trochou vývaru. Důkladně rozmíchejte mouku na hladkou kaši a za stálého míchání přilijte i zbylý vývar. Znovu promíchejte, přidejte 1 čajovou lžičku soli, trochu pepře a, pokud chcete, také chilli nebo feferonku.
Oloupejte brambory a nakrájejte je na kostky. Přihoďte je do gulášového základu, přiveďte k varu a na mírném plameni je nechte uvařit doměkka, ale nejméně 20 minut, aby se řádně provařila mouka.
Když jsou brambory měkké, přidejte do guláše osmažené špekáčky a nechte je ještě 10 minut povařit. Díky tomu, že je nevaříte s bramborami celou dobu, nepřijdou špekáčky o veškerou svou chuť, proto tento postup velmi doporučujeme dodržet.
Do hotového guláše vsypte 1 hrstku majoránky, kterou předem promněte mezi prsty, aby se rozvoněla. V tu chvíli už guláš nevařte, nechte jen majoránku chvíli pod pokličkou nasát vláhu a hotový guláš podávejte samotný nebo s kouskem čerstvého pečiva.
Pokud máte svůj oblíbený rychlý recept, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Rychlé mňamky: Recepty do 15 minut.