Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Citrusový nápoj na spalování tuků a zlepšení fyzické kondice

3,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut

Citrusový nápoj na spalování tuků a zlepšení fyzické kondice - postup přípravy

Hubnutí není tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Nestačí jen méně jíst a víc se hýbat, často totiž do hry vstupuje rozhozená produkce hormonů ve spojitosti s chronickým stresem a znečištěným životním prostředím. V těchto případech je proto zapotřebí ozdravit celý organismus, zbavit ho toxických látek a nastartovat přirozenou imunitu a metabolismus. K tomu napomáhá vitamin C, který je základním prvkem pro fungování celého těla, včetně metabolismu i ostatních důležitých tělesných mechanik. Je vědecky dokázáno, že lidé, kteří pravidelně konzumují potraviny s vysokým obsahem vitaminu C mají nižší BMI i obvod břicha ve srovnání s těmi, kteří jeho příjem zanedbávají. Proto vám přinášíme perfektní recept na koktejl, který vašemu tělu dodá pořádnou nálož vitaminu C a také vlákniny a dalších důležitých vitaminů a minerálů. Při dlouhodobém užívání zjistíte, že se váš zdravotní stav rapidně zlepšil a mimo jiné i poklesne vaše tělesná hmotnost a zlepší se vaše nálada. A to už je pořádný argument, ne?

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Dvě jablka důkladně umyjte a osušte papírovými utěrkami. Nožem okrájejte dužninu z jadřinců a pokrájejte ji na menší kostky. Slupku z jablek neloupejte, ta je přece nejzdravější! Oloupejte dva pomeranče a dva grapefruity a nezapomeňte je předtím rovněž velmi dobře umýt (anebo ještě lépe, kupujte pouze plody z organických pěstíren). Co nejlépe se snažte odstranit i bílé části měkké slupky.

2. KROK

Pomeranče a grapefruity pak nakrájejte ostrým nožem na tenké kulaté plátky a odstraňte z dužniny veškerá semínka. Plátky pak rozkrájejte na čtvrtiny. Umyjte dva citróny, rozkrojte je na poloviny a každou z nich důkladně vymačkejte s pomocí odšťavňovače, abyste získali každou, i tu sebemenší kapičku blahodárné citronové šťávy. Připravte si kousek čerstvého kořene zázvoru a ostrým nožíkem z něho okrájejte slupku. Očištěnou dužninu pak rozkrájejte na tenké plátky, případně nějaké menší kousky, podle toho, jak vám zrovna kořen půjde nakrájet.

3. KROK

Připravte si výkonný mixér nebo smoothie maker a jeho nádobu naplňte nejprve pomeranči, poté grapefruity, pak přidejte jablka, a nakonec kousky zázvoru. Přilijte vymačkanou citronovou šťávu a všechny přísady zalijte 4 hrnky čisté vody. Všechny ingredience pak rozmixujte do úplně hladkého pyré.

4. KROK

Zázračný citrusový nápoj užívejte po jedné sklenici dvakrát denně, nejprve ráno ihned po probuzení, a ještě před snídaní a druhý večer po jídle předtím, než půjdete spát. Nespotřebované pyré můžete uložit do lednice, kde vydrží v perfektní kondici nejméně dva dny. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů