Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Přírodní banánovo-medový sirup

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut

Přírodní banánovo-medový sirup - postup přípravy

Tento sirup skvěle funguje jako recept na přírodní pročištění plic. Pomáhá při kašli a bronchitidě a také usnadňuje vylučování sekretu z průdušek a plic. Dá se využít i jako lék na zápal plic a respirační infekce. Posílí vaši imunitu a pomůže se účinně chránit před bakteriemi a viry.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Nejprve si oloupejte jeden zralý banán. Nemusí být zcela černý, ale určitě by neměl být ještě zelený. Čím je banán zralejší, tím více účinných látek bude obsahovat. Banán si rozdělte na menší kousky a dejte je do misky. Vezměte si vidličku a pomocí ní banán rozmačkejte na kaši. Nevadí, pokud v ní zůstanou menší kousky. Poté banánovou směs zalijte 200 ml vroucí vody. Směs dobře promíchejte a nechejte při pokojové teplotě stát přibližně 15 minut.

2. KROK

Po čtvrt hodině je načase směs přecedit. Zvolte si jemné sítko, přes které tekutinu přelijete. Budete potřebovat pouze přeceděnou vodu, zbytky banánu dejte bokem a poté je zlikvidujte. Nejlepší bude, pokud je můžete dát třeba na kompost nebo někam, kde se ekologicky rozloží. Zůstane vám hotový nápoj, který bude mít béžovou, zakalenou barvu. Nápoj přelijte do vhodné sklenice a přidejte lžíci medu na dochucení. Takto je nápoj hotový.

3. KROK

Denně bystě měli vypít dvě sklenice nápoje, jednu ráno a jednu večer. Snadno podpoří přirozenou regeneraci plic a napomáhá uzdravení při jakékoliv infekci. Připravte se na to, že podporuje vykašlávání, a proto si jej nedávejte přímo před spaním, aby vás kašel v noci nebudil. Je lepší dát si jej asi dvě hodiny předtím, než půjdete do postele. Po vypití nápoje snadno vykašlete nadbytečné hleny a budete moci jít spát s čistými plícemi.

4. KROK

Nápoj je možné užívat týden v kuse, poté je vhodné dát si na týden přestávku a při přetrvávajících obtížích poté můžete léčbu zopakovat. Podporuje přirozené funkce plic a zamezuje pronikání škodlivých virů a bakterií.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů