Čokoládové sušenky z pánve

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
10 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Čokoládové sušenky z pánve - postup přípravy

Inspirace na vánoční cukroví je téměř nekonečná. Vzdávat se ho nemusíte, ani když nemáte troubu, lahodné čokoládové sušenky totiž zvládnete upéct na obyčejné pánvi.
1. KROK

Do mísy vyklepněte čtyři vajíčka, přidejte k nim krystalový a vanilkový cukr a špetku soli a vše vyšlehejte metličkou do jemné a mírně napěněné konzistence. K té pak přilijte půl deci rostlinného oleje a pokračujte v míchání, dokud se s vejci kompletně nespojí.

2. KROK

K vaječné směsi prosejte přes jemné sítko 160 gramů hladké mouky, kakaový prášek a prášek do pečiva. Pokračujte v míchání, dokud nezískáte homogenní a polotekuté těsto, které se podobá těstu na palačinky.

3. KROK

Těstem naplňte zdobicí nebo jakýkoliv jiný sáček. Na sporáku rozehřejte suchou pánev s nepřilnavým povrchem, s pomocí sáčku vytvořte z těsta na pánvi kolečka o průměru kolem 5 cm a nechte je osmažit po obou stranách dozlatova.

4. KROK

Ve vodní lázni nechte rozpustit tmavou čokoládu a slepujte po dvou kolečka dohromady. Slepená kolečka poté celá v čokoládě obalte a nechte je zaschnout na mřížce nebo na kusu pečicího papíru. Zbylou čokoládou pak naplňte zdobicí sáček a vytvořte s ním na povrchu zaschlých sušenek ozdobné cákance. Cukroví vložte do papírových košíčků a podávejte.

5. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 291 hlasů
Nahlásit chybu
87 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt