Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Čokoládové tyčinky s tvarohem

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut

Čokoládové tyčinky s tvarohem - postup přípravy

Pokud chcete pro své děti nebo vnoučata vyrobit domácí čokoládové tyčinky, vyzkoušejte je podle našeho receptu. Je velmi snadný a zaručujeme vám, že jej rozhodně nebudete dělat naposled.

Ingredience pro:
10 kusů
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Do mísy dejte měkký tvaroh nebo ricottu, přidejte moučkový cukr, máslo a kakao. Za pomoci tyčového vše mixéru rozmixujte, aby se ingredience dobře spojily a našlehaly.

2. KROK

Směs za pomoci cukrářského sáčku naneste do silikonové formy na led určené na tvorbu delších tyčinek. Poté hmotu sklepněte a stěrkou zarovnejte, aby byl její tvar pravidelný. Vložte formu na hodinu do mrazáku, aby směs ztuhla.

3. KROK

Ve vodní lázni, případně mikrovlnné troubě, rozpusťte čokoládu (čím kvalitnější bude, tím lépe) a vmíchejte do ní trochu oleje. Přidejte nadrcené nebo nasekané pražené arašídy a zamíchejte.

4. KROK

Ztuhlé tyčinky nabodněte například na špejli, namočte je v čokoládě s buráky a dejte je na tác s pečicím papírem. Špejli poté opatrně odstraňte a vložte tyčinky do lednice ztuhnout.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

7. KROK

Zdroj receptu: Nejlepší jídlo zde

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů