Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Cuketová pomazánka na jogurtových plackách

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Cuketová pomazánka na jogurtových plackách - postup přípravy

Z cuket, které během léta sklidíte ze zahrádky nebo koupíte na trhu, si lze udělat pomazánku a namazat ji na domácí jogurtové placky. Recept na ně nám poskytla paní Zdeňka Laštůvková.

Ingredience pro:
6 porcí

Na pomazánku

Na placky

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Nakrájejte najemno cibuli a osmahněte ji na másle. Oloupejte cuketu a zbavte ji jader. Pak ji nastrouhejte na struhadle a dobře vyždímejte. Pokud ji drobně posolíte, pustí ještě více vody. Přidejte cuketu na cibuli a spolu s prolisovaným nebo nastrouhaným česnekem poduste. Když se vše hezky spojí, odstavte směs z planeme a přidejte sýr. Lze použít tavený nebo nastrouhaný tvrdší sýr. Dle chuti osolte.

2. KROK

Do zadělávací mísy dejte hladkou mouku, jogurt, sůl, vejce a olej. Všechno dobře promíchejte a nechte asi 10 minut odležet, aby se suroviny dobře spojily. Vezměte pánev a nasucho ji rozpalte, Pak na ni dejte placičky vytvarované z těsta a z obou stran opečte.

3. KROK

Ještě horké hotové placičky na talíři potřete sádlem nebo máslem podle toho, jakou chuť preferujete. Poté na ně naneste cuketovou pomazánku a servírujte. Druhou možností je placičky vůbec nedělat, ale ze staršího chleba si na pánvi osmahnout topinky. I s nimi je cuketová pomazánka vynikající.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů