Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Detoxikační salát z lotosového kořene

4,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut

Detoxikační salát z lotosového kořene - postup přípravy

Někdy si naše tělo žádá řádný detox, který pomůže očistit od škodlivých látek. Tento proces nastartují jednoznačně potraviny s antioxidačními vlastnostmi. Mezi ně můžeme zařadit i velice zdravý a u nás méně známý lotosový kořen, který obsahuje zejména vitamín A, C, B6, vlákninu, zinek a železo. V některých specializovaných prodejnách na tento druh zeleniny určitě narazíte.

Ingredience pro:
4 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Nejprve si oloupejte lotosový kořen, omyjte jej pod tekoucí vodou a nakrájejte ho na tenčí nudličky. Vložte do mísy a pusťte se do přípravy paprik. Ty omyjte, odstraňte stopku a semínka a pokrájejte také na stejně široké proužky. Poté si na plotnu dejte menší hrnec s vodou, přiveďte k varu a vhoďte lotosový kořen. Vařte do změknutí.
Mezitím si rozpalte pánev s trochou rostlinného oleje a osmahněte na něm proužky zelené a červené papriky. Možností je přidat i chilli papričku, pokud máte rádi pálivé. Až papriku ze všech stran orestujete, přidejte vařený a sceděný lotosový kořen. Smíchejte a nadále na pánvi restujte. Nakonec zeleninu osolte a přidejte trochu kuřecího bujónu.

Salát z paprik a lotosového kořene podávejte teplý. Jeho konzumaci můžete několikrát v týdnu opakovat. Kromě paprik do pokrmu můžete přidat i jiné druhy oblíbené zeleniny. Při detoxikačním procesu nezapomeňte především doplňovat tekutiny. Vhodná je čistá voda, zeleninové šťávy, nebo bylinkové čaje. Voda je při očistě organismu velmi důležitá, pomůže vyplavit lépe toxiny z těla.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů