Sváteční salát „Obláček“

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Sváteční salát „Obláček“ - postup přípravy

Tento sváteční salát je vlastně slanou formou nepečeného dortu. Stačí navrstvit ingredience na sebe a excelentní pohoštění pro vaše sváteční hosty je hotové.
1. KROK

Nejprve uvařte brambory ve slupce v osolené vodě doměkka. Vejce nechte uvařit natvrdo. Po dovaření brambory nastrouhejte nahrubo a část jich vložte na dno kulaté dortové formy. Podle chuti je osolte a opepřete a potřete asi dvěma lžícemi majonézy.

2. KROK

Uzená kuřecí prsíčka nakrájejte na drobné kostičky, které vsypte na brambory potřené majonézou a rozprostřete po celém povrchu. Maso ze zdobicího sáčku postříkejte trochou majonézy. Nasekejte najemno zelenou část jarní cibulky a rovnoměrně jí posypejte povrch masa postříkaného majonézou.

3. KROK

Vařená vejce rozkrojte a oddělte bílky od žloutků. Samotné žloutky nyní najemno nastrouhejte na vrstvu jarní cibulky v dortové formě a rozprostřete je do rovnoměrné vrstvy, kterou opět postříkejte trochou majonézy ze zdobicího sáčku.

4. KROK

Tavený sýr dejte na 20 minut do mrazáku a poté jej nastrouhejte na jemném struhadle a rozprostřete ho na žloutkovou vrstvu ve formě. Opět dort postříkejte majonézou do tvaru mřížky a nakonec na ni nasypejte jemně nastrouhané vaječné bílky.

5. KROK

V tuto chvíli je salát hotov. Opatrně sejměte obvodový kroužek z formy, salát nakrájejte na porce jako dort a podávejte.

6. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 227 hlasů
Nahlásit chybu
148 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt