Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Domácí detoxikační šťáva na očistu jater

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 45 minut
čas vaření Vaření: 45 minut

Domácí detoxikační šťáva na očistu jater - postup přípravy

Domácí detoxikační šťáva z citronu a dalších přírodních ingrediencí vám pomůže s kompletní očistou těla. Po jejím užívání se budete cítit znovu ve formě.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Ingredience

Na očištění

Kuchařka
Kuchařka: Marie Möglichová
1. KROK

Nejprve si odvažte 100 g zázvoru. Nožem ho opatrně oloupejte a seřízněte jeho suché části. Nakrájejte ho na drobné kostičky a vložte do mističky.

2. KROK

Oloupejte hlavičku česneku. Mnohem lépe se vám bude loupat, pokud česnek lehce naříznete mezi jednotlivými stroužky. Nakrájejte i česnek na menší kousky a vložte jej do další mističky.

3. KROK

Zázvor, česnek i cibuli nasypte do menšího hrnce a zalijte je studenou vodou. Vodu přiveďte k varu a všechny ingredience dobře promíchejte.

4. KROK

Celou směs nechte vařit, dokud se voda nevyvaří. Přidejte kurkumu, směs znovu dobře promíchejte a nechte vařit dalších pět minut.

5. KROK

Směs nechte vychladnout a přes cedník ji nalijte do zavařovacích sklenic. Sklenice neplňte až po hrdlo, musí zbýt místo ještě pro plátky citrónu. 

6. KROK

Citron vložte do misky. Zasypejte ho jedlou sodou a zalijte horkou vodou. V této směsi citron dobře omyjte od všech nečistot. Nakonec ho nakrájejte na plátky a do každé zavařovací sklenice jich vložte pět.

7. KROK

Sklenice s hotovou detoxikační šťávou skladujte nejlépe v lednici a každý večer po dobu jednoho týdně pijte jednu lžíci. Je to výborný recept pro očistu celého těla a zejména jater. Vaše játra budou jako nová, bez známek účinků alkoholu, toxinů a tuků. Budete se cítit opravdu mnohem lehčí a zdravější.

8. KROK

Pokud máte svůj oblíbený rychlý recept, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Rychlé mňamky: Recepty do 15 minut.

9. KROK

Videopostup krok za krokem

10. KROK

Zdroj receptu: Dijeta meseceve mene

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů