Domácí hranolky jako z McDonaldu

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Domácí hranolky jako z McDonaldu - postup přípravy

Připravit perfektně křupavé domácí hranolky není taková hračka, jak by se mohlo zprvu zdát. Jednoduché postupy nezabírají a ty složitější – také ne! Tentokrát je ale vaše hledání opravdu u konce. Jednoduchý trik vám pomůže docílit těch nejkřupavějších bramborových hranolků v celém známém vesmíru. Dejte nám vědět, jak se vám povedly.
1. KROK

Oloupejte brambory, rozkrájejte je na plátky silné kolem půl centimetru a ty pak rozdělte na stejně široké proužky neboli hranolky. Vložte je do hluboké mísy a zalijte je studenou vodou. Rukou je v míse promíchejte a nechte je pár minut odstát, aby se z nich co nejlépe uvolnil veškerý škrob. To poznáte podle toho, že voda, v níž jsou hranolky ponořené, začne bělat.

2. KROK

Odmáčené hranolky slijte, vyklopte je na tác vyložený papírovými utěrkami (nejlépe několika vrstvami na sobě) a důkladně je ze všech stran osušte. Pak je vsypte do suché mísy, zasypejte je kukuřičným škrobem. Rukou je dobře promíchejte. Do hrnce nalijte litr oleje, rozehřejte ho na kamnech. Hranolky nasypte do fritovacího košíku a ponořte je do horkého oleje. Smažte je tak dlouho, dokud samy nevyplavou na povrch. Pak je vyjměte z oleje a nechte zchladnout.

3. KROK

Připravte červenou omáčku. Do misky nalijte kečup, přilijte k němu sladkokyselou chilli omáčku a přidejte dva očištěné a prolisované stroužky česneku. Vidličku vše dobře promíchejte a vložte do malých mističek k podávání. Zchladlé hranolky ještě na minutu ponořte do horkého oleje v hrnci a osmažte je dozlatova. Teprve teď získají tu správnou křupavost.

4. KROK

Osmažené hranolky vyklopte do misky vyložené papírovými utěrkami a prohoďte je, abyste se zbavili přebytečného oleje. Nyní je posypejte trochou soli, znovu je proklepejte, aby se krystalky dostaly na všechny hranolky, a můžete podávat spolu s miskou červené omáčky. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 172 hlasů
Nahlásit chybu
139 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma
Hlavní chody
Masová směs s rýží
1 hlasů
20 minut
45 minut
Hlavní chody
Pečená žebírka s bramborem a zakysanou smetanou
4 hlasů
30 minut
55 minut
Zavařování
Naložené kuřecí maso
42 hlasů
30 minut
300 minut
rychlé pokrmy
Domácí párek v rohlíku, který se stane netradiční svačinou
0 hlasů
15 minut
25 minut

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Přílohy

Saláty