Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Domácí knedlík z mikrovlnky

3,6
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Domácí knedlík z mikrovlnky - postup přípravy

Snad nic se nehodí jako příloha k poctivé omáčce tak, jako domácí knedlík. Pokud však nemáte čas či náladu si jej připravit podle klasického receptu, a přesto odmítáte si jít koupit ten nekvalitní z obchodu, který mnohdy bývá plný éček, nezoufejte. Tento recept, který nám zaslala naše čtenářka, paní Radka M., vám zaručeně vytrhne trn z paty. Je perfektní pro všechny uspěchané hospodyňky, protože vás nečeká žádné zdlouhavé kynutí a vaření. Výsledné těsto totiž jednoduše dáte do formy a vložíte na několik minut do mikrovlnky.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jaroslava Plotická
1. KROK

Nejprve si připravte všechny ingredience. Do mísy dejte mléko, sůl, vejce a rozmícháme. Bokem si smíchejte mouku s kypřicím práškem a tu pak prosejte do mísy. Vše promíchejte.

2. KROK

Nakrájejte si na kostičky dva starší rohlíky (či housky). Ty pak vmíchejte do těsta.

3. KROK

Výslednou směs nalijte do silikonové formy dle vašeho výběru (může být i bábovková). Mikrovlnou troubu nastavte na nejvyšší výkon a formu do ní dejte na 10 minut.

4. KROK

Po uplynutí dané doby formu vyjměte z mikrovlnky a knedlík z vrchu propíchejte špejlí. Po další minutě jej vyklopte z formy na talíř a po obvodu jej opět propíchejte špejlí, aby unikla přebytečná pára.

5. KROK

Poté jej nakrájejte na kousky a podávejte s vaší oblíbenou omáčkou a masem.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů