Domácí kynuté croissanty zapečené se strouhaným sýrem

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
80 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Domácí kynuté croissanty zapečené se strouhaným sýrem - postup přípravy

Nadýchané, jemné, křupavé a voňavé croissanty se sýrem jsou dokonalé. Jakmile jednou vyzkoušíte ty domácí, kupované z obchodu už vám nikdy nebudou stačit. Nejsou nijak složité na přípravu ani na suroviny a výsledek je bez nadsázky geniální.
1. KROK

Do hrnku nebo misky nalijte teplé mléko, rozdrobte do něho droždí a přidejte lžičku cukru. Promíchejte a na 10 až 15 minut odložte na teplé místo, aby se kvasinky probudily k životu. Že se vše odehrálo, jak má, poznáte podle bublinek, které se začnou vytvářet na povrchu směsi. Pak můžete pokračovat v práci. Hladkou mouku prosejte přes jemné sítko do hluboké mísy, přidejte sůl a dobře promíchejte. Přilijte smetanu a aktivovaný kvásek, vyklepněte jedno vajíčko a vše začněte promíchávat a zpracovávat na těsto. Když je hmota téměř úplně homogenní, přidejte změklé máslo a pokračujte ve hnětení, abyste získali pružné, vláčné a nelepivé těsto. Aniž byste ho nechávali kynout, vyklopte ho na pracovní plochu posypanou trochou mouky a válečkem jej rozválejte na tenkou obdélníkovou placku.

2. KROK

Tu potřete po celé ploše tenkou vrstvou změklého másla, posypejte strouhaným sýrem a stočte těstovou placku do pevné rolády. Zakryjte ji čistou utěrkou a nechte 10 minut odstát. Pak ji rozkrojte na dvě stejně velké části.

3. KROK

Každou část těsta rozválejte na obdélníkovou placku o rozměrech 30 x 40 centimetrů a ostrým nožem či kráječem na pizzu ji rozkrájejte na trojúhelníky.

4. KROK

Na širší straně trojúhelníku pak zhruba v půlce udělejte krátký zářez a z této strany trojúhelník srolujte do zahnutých rohlíčků. Stejným způsobem zpracujte i druhou polovinu těsta.

5. KROK

Rohlíky vyskládejte na plech vyložený pečicím papírem tak, aby mezi nimi zůstalo dostatek volného prostoru. Zakryjte je utěrkou a nechte je 30 minut na teplém místě vykynout. Poté povrch croissantů potřete rozšlehaným vajíčkem a zasypejte semínky nebo strouhaným sýrem.

6. KROK

Vložte croissanty do trouby vyhřáté na 180 °C péct 25 až 30 minut, přičemž do trouby vložte pod plech s rohlíky ještě jeden pekáč s vodou. 

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 369 hlasů
Nahlásit chybu
127 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt